Kanoistika na Letních olympijských hrách 2020
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Kanoistika na Letních olympijských hrách 2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Kasai Canoe Slalom Centre (vodní slalom) [1] Sea Forest Waterway (rychlostní kanoistika) [2] | ||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 25. července – 7. srpna 2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 16 (8 muži, 8 ženy) | ||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se uskutečnily ve dnech 25. července – 7. srpna 2021.
Účastníci podle zemí
Níže je seznam zemí, které vyslaly své zástupce na kanoistické soutěže na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu, v závorce je uveden počet sportovců z dané země.
- Alžírsko (1)
- Andorra (1)
- Argentina (4)
- Austrálie (16)
- Rakousko (5)
- Bělorusko (12)
- Belgie (4)
- Belize (1)
- Brazílie (5)
- Bulharsko (1)
- Kanada (18)
- Chile (2)
- Čína (18)
- Tchaj-wan (1)
- Cookovy ostrovy (3)
- Chorvatsko (3)
- Kuba (5)
- Česko (9)
- Dánsko (4)
- Egypt (2)
- Francie (13)
- Německo (21)
- Velká Británie (8)
- Maďarsko (18)
- Írán (1)
- Irsko (1)
- Itálie (7)
- Japonsko (12) hostitel
- Kazachstán (7)
- Lotyšsko (1)
- Litva (1)
- Mexiko (1)
- Moldavsko (3)
- Maroko (2)
- Mosambik (1)
- Nizozemsko (1)
- Nový Zéland (8)
- Nigérie (1)
- Norsko (1)
- Polsko (13)
- Portugalsko (8)
- Tým uprchlíků (1)
- Rumunsko (2)
- Sportovci ROV (17)
- Samoa (3)
- Svatý Tomáš a Princův ostrov (2)
- Senegal (1)
- Srbsko (3)
- Slovensko (9)
- Slovinsko (6)
- Jižní Korea (1)
- Španělsko (15)
- Švédsko (3)
- Švýcarsko (3)
- Thajsko (1)
- Tunisko (4)
- Ukrajina (11)
- Spojené státy americké (4)
- Uzbekistán (2)
Medailisté
Vodní slalom
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 | Benjamin Savšek Slovinsko ( SLO) | Lukáš Rohan Česko (CZE) | Sideris Tasiadis Německo ( GER) |
K1 | Jiří Prskavec Česko (CZE) | Jakub Grigar Slovensko (SVK) | Hannes Aigner Německo (GER) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 | Jessica Foxová Austrálie (AUS) | Mallory Franklinová Velká Británie (GBR) | Andrea Herzogová Německo (GER) |
K1 | Ricarda Funková Německo (GER) | Maialen Chourrautová Španělsko (ESP) | Jessica Foxová Austrálie (AUS) |
Rychlostní kanoistika
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 1000 m | Isaquias Queiroz Brazílie (BRA) 4:04.408 | Liu Hao Čína (CHN) 4:05.724 | Serghei Tarnovschi Moldavsko (MDA) 4:06.069 |
C2 1000 m | Kuba (CUB) Serguey Torres Fernando Jorge 3:24.995 | Čína (CHN) Liu Hao Zheng Pengfei 3:25.198 | Německo (GER) Sebastian Brendel Tim Hecker 3:25.615 |
K1 200 m | Sándor Tótka Maďarsko (HUN) 35.035 | Manfredi Rizza Itálie (ITA) 35.080 | Liam Heath Velká Británie (GBR) 35.202 |
K1 1000 m | Bálint Kopasz Maďarsko (HUN) 3:20.643 | Ádám Varga Maďarsko (HUN) 3:22.431 | Fernando Pimenta Portugalsko (POR) 3:22.478 |
K2 1000 m | Austrálie (AUS) Jean van der Westhuyzen Thomas Green 3:15.280 | Německo (GER) Max Hoff Jacob Schopf 3:15.584 | Česko (CZE) Josef Dostál Radek Šlouf 3:16.106 |
K4 500 m | Německo (GER) Max Rendschmidt Ronald Rauhe Tom Liebscher Max Lemke 1:22.219 | Španělsko (ESP) Saúl Craviotto Marcus Walz Carlos Arévalo Rodrigo Germade 1:22.445 | Slovensko (SVK) Samuel Baláž Denis Myšák Erik Vlček Adam Botek 1:23.534 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 200 m | Nevin Harrisonová Spojené státy americké (USA) 45.932 | Laurence Vincent-Lapointeová Kanada (CAN) 46.786 | Ljudmyla Luzanová Ukrajina (UKR) 47.034 |
C2 500 m | Čína (CHN) Xu Shixiao Sun Mengya 1:55.495 | Ukrajina (UKR) Ljudmyla Luzanová Anastasiia Chetverikova 1:57.499 | Kanada (CAN) Laurence Vincent Lapointe Katie Vincent 1:59.041 |
K1 200 m | Lisa Carringtonová Nový Zéland (NZL) 38.120 | Teresa Portelaová Španělsko (ESP) 38.883 | Emma Jørgensenová Dánsko (DEN) 38.901 |
K1 500 m | Lisa Carringtonová Nový Zéland (NZL) 1:51.216 | Tamara Csipesová Maďarsko (HUN) 1:51.855 | Emma Jørgensenová Dánsko (DEN) 1:52.773 |
K2 500 m | Nový Zéland (NZL) Lisa Carringtonová Caitlin Regalová 1:35.785 | Polsko (POL) Karolina Najaová Anna Puławskaová 1:36.753 | Maďarsko (HUN) Danuta Kozáková Dóra Bodonyiová 1:36.867 |
K4 500 m | Maďarsko (HUN) Danuta Kozáková Tamara Csipesová Anna Kárászová Dóra Bodonyiová 1:35.463 | Bělorusko (BLR) Marharyta Makhneva Nadzeya Papok Volha Khudzenka Maryna Litvinchuk 1:36.073 | Polsko (POL) Karolina Najaová Anna Puławskaová Justyna Iskrzyckaová Helena Wiśniewskaová 1:36.445 |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Maďarsko | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Nový Zéland | 3 | 0 | 0 | 3 |
3 | Německo | 2 | 1 | 4 | 7 |
4 | Austrálie | 2 | 0 | 1 | 3 |
5 | Čína | 1 | 2 | 0 | 3 |
6 | Česko | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Brazílie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kuba | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Slovinsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Spojené státy americké | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Španělsko | 0 | 3 | 0 | 3 |
12 | Kanada | 0 | 1 | 1 | 2 |
Velká Británie | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Polsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Slovensko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Ukrajina | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Bělorusko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Dánsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
20 | Moldavsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Portugalsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 16 | 16 | 16 | 48 |
Reference
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 2020 na Wikimedia Commons
Kanoistika na letních olympijských hrách | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1924 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Japonsko | Sport