Mistrovství světa ve veslování 1999
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 1999 | |
---|---|
Místo | Royal Canadian Henley Rowing Course a St. Catharines |
Země | Kanada |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1999 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1998 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2000 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1999 byl v pořadí 28. šampionát, konaný mezi 22. a 29. srpnem 1999 v kanadském St. Catharines (veslařský areál Royal Canadian Henley Rowing Course).
Každoroční veslařská regata, trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA USA | 6 | 3 | 1 | 10 |
2 | Německo Německo | 3 | 7 | 1 | 11 |
3 | Itálie Itálie | 3 | 0 | 2 | 5 |
4 | Rumunsko Rumunsko | 2 | 0 | 1 | 3 |
5 | Bělorusko Bělorusko | 2 | 0 | 0 | 2 |
Dánsko Dánsko | 2 | 0 | 0 | 2 | |
7 | Austrálie Austrálie | 1 | 3 | 3 | 7 |
8 | Spojené království Spojené království | 1 | 4 | 0 | 5 |
9 | Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Kanada Kanada | 1 | 0 | 3 | 4 |
11 | Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Slovinsko Slovinsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Ukrajina Ukrajina | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | Francie Francie | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Chile Chile | 0 | 1 | 0 | 1 |
Čína Čína | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Česko Česko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Irsko Irsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Rusko Rusko | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Argentina Argentina | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21 | Bulharsko Bulharsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Chorvatsko Chorvatsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Maďarsko Maďarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zimbabwe Zimbabwe | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 24 | 24 | 24 | 72 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Nový Zéland Nový Zéland Rob Waddell | 6:36,68 | Švýcarsko Švýcarsko Xeno Müller | 6:40,96 | Kanada Kanada Derek Porter | 6:43,99 |
Dvojskif M2x | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop Luka Špik | 6:04,37 | Německo Německo Sebastian Mayer Stefan Roehnert | 6:06,15 | Norsko Norsko Fredrik Bekken Olaf Tufte | 6:06,20 |
Párová čtyřka M4x | Německo Německo Marco Geisler Andreas Hajek Stephan Volkert André Willms | 6:24,37 | Ukrajina Ukrajina Oleh Lykov Oleksandr Marčenko Leonid Šapošnikov Oleksandr Zaskalko | 6:27,39 | Austrálie Austrálie Jason Day Duncan Free Peter Hardcastle Stuart Reside | 6:28,20 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | USA USA James Neil Philip Henry Nicholas Anderson (k) | 6:48,56 | Německo Německo Joerg Diessner Enrico Schnabel Felix Erdmann (k) | 6:48,81 | Argentina Argentina Damian Ordas Walter Balunek Patricio Mouche (k) | 6:56,07 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Austrálie Austrálie Drew Ginn James Tomkins | 6:19,00 | Francie Francie Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:22,21 | Chorvatsko Chorvatsko Oliver Martinov Ninoslav Saraga | 6:24,86 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | USA USA Thomas Murray Daniel Protz Garrett Klugh Jacob Wetzel Sean Mulligan (k) | 6:38,31 | Spojené království Spojené království Rick Dunn Jonny Searle Jonny Singfield Graham Smith Alistair Potts (k) | 6:40,18 | Rumunsko Rumunsko Ovidiu Cornea Vasile Mastacan Valentin Robu Nicolaie Taga Dumitru Răducanu (k) | 6:41,89 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Spojené království Spojené království James Cracknell Steve Redgrave Ed Coode Matthew Pinsent | 5:48,57 | Austrálie Austrálie Ben Dodwell Bo Hanson Geoff Stewart James Stewart | 5:50,11 | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Riccardo Dei Rossi Valter Molea Carlo Mornati | 5:51,41 |
Osma M8+ | USA USA Bryan Volpenhein Robert Kaehler Peter Collins Thomas Welsh Michael Wherley Jeffrey Klepacki Garrett Miller Christian Ahrens Peter Cipollone (k) | 6:01,58 | Spojené království Spojené království Bob Thatcher Ben Hunt-Davis Fred Scarlett Louis Attrill Luka Grubor Kieran West Tim Foster Steve Trapmore Rowley Douglas (k) | 6:03,27 | Rusko Rusko Sergej Matvějev Alexandr Litvinčev Dmitrij Kovalev Vladimir Voloděnkov Andrej Gluchov Dmitrij Aksjonov Nikolaj Aksjonov Pavel Melnikov Dmitrij Rozinkevič Alexandr Lukjanov (k) | 6:04,64 |
Skif LV LM1x | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen | 6:47,97 | Česko Česko Michal Vabroušek | 6:51,14 | Maďarsko Maďarsko Gergely Kokas | 6:53,14 |
Dvojskif LV LM2x | Itálie Itálie Michelangelo Crispi Leonardo Pettinari | 7:12,46 | Austrálie Austrálie Bruce Hick Hamish Karrasch | 7:15,95 | Německo Německo Ingo Euler Bernhard Ruehling | 7:18,80 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Simone Forlani , Daniele Gilardoni Franco Sancassini Mauro Baccelli | 6:27,71 | Německo Německo Manuel Brehmer Franz Mayer Dennis Niemeyer Thorsten Schmidt | 6:32,41 | Irsko Irsko Neal Byrne James Lindsay-Fynn Noel Monahan Gearoid Towey | 6:32,81 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Itálie Itálie Stefano Basalini Paolo Pittino | 7:28,35 | Chile Chile Miguel Cerda Silva Christian Yantani Garces | 7:29,05 | Irsko Irsko Neville Maxwell Tony O'Connor | 7:29,18 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Thomas Ebert Victor Feddersen Thomas Poulsen | 6:45,63 | Austrálie Austrálie Darren Balmforth Simon Burgess Anthona Edwards Bob Richards | 6:47,15 | Francie Francie Jean-David Bernard Xavier Dorfman Yves Hocdé Laurent Porchier | 6:47,35 |
Osma LV LM8+ | USA USA William Plifka Christopher Chris Kerber John Cashman Eric Den Besten Kevin Cotter Gregory Ruckman Nicholas Tripician Sean Kammann Alexey Salamini (k) | 5:34,43 | Spojené království Spojené království Phil Baker Gary Davies Aiden Tucker Mike Louzado James McGarva Ned Kittoe Nick Strange Ben Webb Christian Cormack (k) | 5:36,08 | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Filippo Dodero Stefano Fraquelli Carlo Grande Andrea Lupini Salvatore Messina Marco Paniccia Bruno Pasqualini Antonia Cirillo | 5:36,93 (k) |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | 7:11,68 | Německo Německo Katrin Rutschowová | 7:14,70 | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | 7:17,02 |
Dvojskif W2x | Německo Německo Kathrin Boronová Jana Thiemeová | 6:41,98 | Čína Čína Lin Liu Xiuyun Zhang | 6:45,99 | Nizozemsko Nizozemsko Pieta van Dishoecková Eeke van Nesová | 6:46,18 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Maren Derlienová Meike Eversová Kerstin Kowalski Manuela Lutzeová | 7:06,53 | Ukrajina Ukrajina Jana Kramarenko Svitlana Mazij Tatyana Osutuzhanina Olena Morozova-Ronzhina | 7:09,98 | Rusko Rusko Oxana Dorodnovová Julia Levinová Larisa Merková Olga Samulenková | 7:11,64 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Kanada Kanada Theresa Luke Emma Robinsonová | 7:00,85 | Německo Německo Elke Hiplerová Kathleen Naseová | 7:02,77 | Austrálie Austrálie Kate Slatterová Rachael Taylorová | 7:03,83 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Elena Mikulitch Olga Tratsevskaya Marina Znak | 6:26,25 | Německo Německo Sandra Goldbachová Marita Scholzová Mira Van Daelenová Sonja Van Daelenová | 6:28,29 | USA USA Sara Fieldová Tristine Glicková Wendy Wilburová Maite Urtasunová | 6:31,15 |
Osma W8+ | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Magdalena Dumitrache Doina Ignatová Ioana Olteanu Marioara Popescu Doina Spircu-Craciun Viorica Susanuová Aurica Bărăscu Elena Georgescu-Nedelcová (k) | 6:47,66 | USA USA Torrey Folková Amy Fullerová Sarah Jonesová Katherine Maloney Amy Marie Martinová Elisabeth McCaggová Linda Millerová Monica Tranelová-Michiniová Rajanya Shahová (k) | 6:48,81 | Kanada Kanada Buffy-Lynne Williamsová Laryssa Biesenthalová Alison Kornová Theresa Luke Heather McDermidová Emma Robinsonová Dorota Urbaniaková Kubet Westonová Lesley Thompsonová-Willieová (k) | 6:53,19 |
Skif LV LW1x | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová | 7:33,80 | USA USA Lisa Schlenkerová | 7:34,99 | Argentina Argentina Maria Garisoainová | 7:35,81 |
Dvojskif LV LW2x | Rumunsko Rumunsko Constanţa Burcică Camelia Macoviciucová | 8:12,67 | USA USA Christine Smithová-Collinsová Sarah Garnerová | 8:16,30 | Austrálie Austrálie Virginia Lee Sally Newmarchová | 8:19,88 |
Párová čtyřka LV LW4x | USA USA Molly Brocková Mary Angie Cumminsová Sara Den Bestenová Sherri Kiklasová | 7:17,82 | Německo Německo Angelika Brandová Maja Tarmstadtová Anna Kleinzová Christine Morawitzová | 7:20,19 | Kanada Kanada Nathalie Benzingová Tracy Duncanová Katrina Scottová Renata Trocová | 7:33,57 |
Dvojka bez kormidelnice LV LW2- | USA USA Linda Muri Rachel Andersonová | 8:31,11 | Spojené království Spojené království Jane Hallová Milindi Myersová | 8:31,72 | Zimbabwe Zimbabwe Nicola Daviesová Jill Lancasterová | 9:00,98 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky
Portály: Kanada | Sport