Veslování na Letních olympijských hrách 1956
Veslování na Letních olympijských hrách 1956 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní veslařská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||
Dějiště | Lake Wendouree | ||||||||||||||
Datum | 23. - 27. listopadu 1956 | ||||||||||||||
Soutěže | 7 muži | ||||||||||||||
Startující | 242 z 25 zemí | ||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||
| |||||||||||||||
|
Veslování na Letních olympijských hrách 1956 v Melbourne.
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Vjačeslav Ivanov Sovětský svaz (URS) | Stuart MacKenzie Austrálie (AUS) | John B. Kelly, Jr. Spojené státy americké (USA) |
Dvojskif | Sovětský svaz (URS) Alexandr Berkutov Jurij Tjukalov | Spojené státy americké (USA) Pat Costello Jim Gardiner | Austrálie (AUS) Murray Riley Mervyn Wood |
Dvojka bez kormidelníka | Spojené státy americké (USA) James Fifer Duvall Hecht | Sovětský svaz (URS) Igor Buldakov Viktor Ivanov | Rakousko (AUT) Alfred Sageder Josef Kloimstein |
Dvojka s kormidelníkem | Spojené státy americké (USA) Arthur Ayrault Conn Findlay Armin Seiffert | Tým sjednoceného Německa (EUA) Karl-Heinrich von Groddeck Horst Arndt Rainer Borkowsky | Sovětský svaz (URS) Ihor Jemčuk Heorhij Žilin Vladimir Petrov |
Čtyřka bez kormidelníka | Kanada (CAN) Archibald McKinnon Lorne Loomer Walter D'Hondt Donald Arnold | Spojené státy americké (USA) John Welchli John McKinlay Art McKinlay James McIntosh | Francie (FRA) René Guissart Yves Delacour Gaston Mercier Guy Guillabert |
Čtyřka s kormidelníkem | Itálie (ITA) Alberto Winkler Romano Sgheiz Angelo Vanzin Franco Trincavelli Ivo Stefanoni | Švédsko (SWE) Olle Larsson Gösta Eriksson Ivar Aronsson Evert Gunnarsson Bertil Göransson | Finsko (FIN) Kauko Hänninen Reino Poutanen Veli Lehtelä Toimi Pitkänen Matti Niemi |
Osmiveslice | Spojené státy americké (USA) Thomas Charlton David Wight John Cooke Donald Beer Caldwell Esselstyn Charles Grimes Rusty Wailes Robert Morey William Becklean | Kanada (CAN) Philip Kueber Richard McClure Robert Wilson David Helliwell Donald Pretty Bill McKerlich Douglas McDonald Lawrence West Carlton Ogawa | Austrálie (AUS) Michael Aikman David Boykett Fred Benfield Jim Howden Garth Manton Walter Howell Adrian Monger Brian Doyle Harold Hewitt |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Spojené státy americké (USA) | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Sovětský svaz (URS) | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Kanada (CAN) | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Itálie (ITA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Austrálie (AUS) | 0 | 1 | 2 | 3 |
6 | Tým sjednoceného Německa (EUA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Švédsko (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8 | Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 7 | 7 | 7 | 21 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Veslování na Letních olympijských hrách 1956 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1956 v Melbourne a Stockholmu | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Vzpírání • Zápas |
Veslování na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport