A 2012. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon a magyar csapat tagjaként 94 férfi és 63 női sportoló vett részt. A magyarországi résztvevők száma az egyes sportágakban, illetve szakágakban a következő (zárójelben a magyar indulókkal rendezett versenyszámok száma, kiemelve az egyes oszlopokban előforduló legmagasabb érték, vagy értékek):
Sportág, szakág | Helyezések száma | Olimpiai pont | Magyar résztvevő | |||||||
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | Férfi | Nő | Össz. | ||
asztalitenisz (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 |
atlétika (15) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 10 | 8 | 18 |
birkózás (7) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 11 | 6 | 1 | 7 |
cselgáncs (8) | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 13 | 4 | 4 | 8 |
evezés (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 4 |
kajak-kenu (10) | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 37 | 8 | 5 | 13 |
kerékpározás (3) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 |
kézilabda (1) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 14 | 0 | 14 |
műugrás (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
ökölvívás (3) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 |
öttusa (2) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 | 4 |
sportlövészet (6) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 |
súlyemelés (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
szinkronúszás (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
tenisz (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
torna (3) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 2 | 1 | 3 |
triatlon (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
úszás (33) | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | 28 | 17 | 16 | 33 |
vitorlázás (3) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 |
vívás (4) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 2 | 2 | 4 |
vízilabda (2) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | 13 | 13 | 26 |
Összesen | 8 | 4 | 5 | 4 | 6 | 7 | 127 | 94 | 63 | 157 |
---|
ABC-rendi bontás
A következő táblázat ABC-rendben sorolja fel azokat a magyarországi sportolókat, akik az olimpián részt vettek. Lásd még: sportágankénti ill. szakágankénti bontás.
A, Á B C Cs D Dz Dzs E, É F G Gy H I, Í J K L Ly M N Ny O, Ó Ö, Ő P Q R S Sz T Ty U, Ú Ü, Ű V W X Y Z Zs
Sportoló | Sportág, szakág | Versenyszám | Helyezés (elért eredmény) |
A
Antal Dóra | vízilabda | női vízilabda | 4. |
B
Babos Tímea | tenisz | női egyes | 17. |
női páros | 17. | ||
Bácsi Péter | birkózás | Férfi kötöttfogás, 74 kg | 14. |
Baji Balázs | atlétika | férfi 110 m gát | 35. |
Balog Gábor | úszás | férfi 200 m hát | 11. |
férfi 4 × 100 m gyorsváltó | 14. | ||
Barta Nóra | műugrás | női egyéni műugrás | 25. |
Benkó Barbara | kerékpározás | női terepverseny | 27. |
Berecz Zsombor | vitorlázás | férfi laser | 21. |
Berki Krisztián | torna | férfi lólengés | 1 Arany |
Bernek Péter | úszás | férfi 200 m hát | 12. |
férfi 4 × 100 m gyorsváltó | 14. | ||
férfi 4 × 200 m gyorsváltó | 8. | ||
Biczó Bence | úszás | férfi 200 m pillangó | 9. |
Biros Péter | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Bognár Richárd | sportlövészet | férfi dupla trap | 6. |
Bohus Richárd | úszás | férfi 100 m hát | 22. |
Bolonyai Flóra | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Bor Barna | cselgáncs | férfi nehézsúly | 7. |
Böczögő Dorina | torna | női talaj | 52. |
női ugrás | 17. | ||
női felemás korlát | 50. | ||
női gerenda | 73. | ||
női egyéni összetett | 49. | ||
Bujka Barbara | vízilabda | női vízilabda | 4. |
C
Czékus Eszter | szinkronúszás | páros | 21. |
Czigány Dóra | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Cs
Csabai Dóra | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Császár Gábor | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Cseh László | úszás | férfi 200 m pillangó | 12. |
férfi 200 m vegyes | 3 Bronz | ||
férfi 400 m vegyes | 9. | ||
férfi 4 × 200 m gyorsváltó | 8. | ||
férfi 4 × 100 m vegyes váltó | 5. | ||
Csernoviczki Éva | cselgáncs | női légsúly | 3 Bronz |
Csoknyai László | cselgáncs | férfi váltósúly | 9. |
Csonka Zsófia | sportlövészet | női légpisztoly | 16. |
női sportpisztoly | 6. |
D
Dara Eszter | úszás | női 50 m gyors | nem állt rajthoz |
női 100 m gyors | 23. | ||
női 4 × 100 m gyorsváltó | 15. | ||
női 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | ||
Deák Bárdos Mihály | birkózás | Férfi kötöttfogás, 120 kg | 11. |
Deák Nagy Marcell | atlétika | férfi 400 m | 32. |
Detre Diána | vitorlázás | női szörfvitorlázás | 18. |
Dombi Rudolf | kajak-kenu | férfi kajak kettes 1000 m | 1 Arany |
Drávucz Rita | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Dudás Miklós | kajak-kenu | férfi kajak egyes 200 m | 6. |
Dusev-Janics Natasa | kajak-kenu | női kajak egyes 200 m | 3 Bronz |
női kajak kettes 500 m | 2 Ezüst |
E
Erdélyi Zsófia | atlétika | női maraton | 92. |
F
Farkas Györgyi | atlétika | női hétpróba | 22. |
Fazekas-Zur Krisztina | kajak-kenu | női kajak négyes 500 m | 1 Arany |
Fazekas Nándor | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
G
Gádorfalvi Áron | vitorlázás | férfi szörfvitorlázás | 25. |
Gangl Edina | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Gercsák Csaba | úszás | férfi 10 km nyílt vízi | 18. |
Gondos Flóra | műugrás | női egyéni műugrás | 22. |
Gulyás Péter | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Gy
Gyurta Dániel | úszás | férfi 100 m mell | 4. |
férfi 200 m mell | 1 Arany | ||
férfi 4 × 100 m vegyes váltó | 5. | ||
Gyurta Gergely | úszás | férfi 1500 m gyors | 12. |
H
Hárai Balázs | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Harcsa Zoltán | ökölvívás | férfi középsúly | 5. |
Harsányi Gergely | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Hatos Gábor | birkózás | Férfi szabadfogás, 74 kg | 3 Bronz |
Helebrandt Máté | atlétika | férfi 20 km gyaloglás | 32. |
Hidvégi Vid | torna | férfi lólengés | 8. |
Hirling Zsolt | evezés | Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős | 11. |
Hosnyánszky Norbert | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Hosszú Katinka | úszás | női 200 m pillangó | 9. |
női 200 m vegyes | 8. | ||
női 400 m vegyes | 4. | ||
női 4 × 200 m gyorsváltó | 9. |
I
Ilyés Ferenc | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Imre Géza | vívás | férfi párbajtőr, egyéni | 14. |
Iváncsik Gergő | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
J
Jakabos Zsuzsanna | úszás | női 200 m pillangó | 7. |
női 400 m vegyes | 9. | ||
női 4 × 200 m gyorsváltó | 9. | ||
női 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | ||
Joó Abigél | cselgáncs | női félnehézsúly | 5. |
Juhász Vanda | atlétika | női gerelyhajítás | 36. |
K
L
Laluska Balázs | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Lékai Máté | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Ligeti Dániel | birkózás | Férfi szabadfogás, 120 kg | 12. |
Lovassy Krisztián | kerékpározás | férfi mezőnyverseny | nem ért célba |
Lőrincz Tamás | birkózás | Férfi kötöttfogás, 66 kg | 2 Ezüst |
M
Madaras Norbert | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Madarász Tamás | cselgáncs | férfi középsúly | 9. |
Madarász Viktória | atlétika | női 20 km gyaloglás | 41. |
Marosi Ádám | öttusa | férfi egyéni | 3 Bronz |
Márton Anita | atlétika | női súlylökés | 23. |
Menczinger Katalin | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Mészáros Anett | cselgáncs | női középsúly | 9. |
Mikler Roland | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Minczér Albert | atlétika | férfi 3000 m akadály | 31. |
Mocsai Tamás | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Módos Péter | birkózás | Férfi kötöttfogás, 55 kg | 3 Bronz |
Mohamed Aida | vívás | női tőr, egyéni | 13. |
Molnár Ákos | úszás | férfi 200 m mell | 20. |
Mutina Ágnes | úszás | női 200 m gyors | 22. |
női 4 × 100 m gyorsváltó | 15. | ||
női 4 × 200 m gyorsváltó | 9. |
N
Nagy László | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Nagy Péter | súlyemelés | férfi +105 kg | 11. |
Nagy Viktor | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
O
Orbán Éva | atlétika | női kalapácsvetés | 17. |
P
Pars Krisztián | atlétika | férfi kalapácsvetés | 1 Arany |
Parti András | kerékpározás | férfi terepverseny | nem ért célba |
Pattantyús Ádám | asztalitenisz | férfi egyes | 49. |
Pauman Dániel | kajak-kenu | férfi kajak négyes 1000 m | 2 Ezüst |
Pérez Carlos | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Póta Georgina | asztalitenisz | női egyes | 17. |
Povázsay Eszter | úszás | női 100 m hát | 38. |
Pulai Bence | úszás | férfi 100 m pillangó | 14. |
férfi 4 × 100 m vegyes váltó | 5. | ||
Putics Barna | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
R
Rakonczai Beáta | atlétika | női maraton | 85. |
Risztov Éva | úszás | női 400 m gyors | 16. |
női 800 m gyors | 13. | ||
női 10 km nyílt vízi | 1 Arany | ||
női 4 × 100 m gyorsváltó | 15. |
S
Sastin Marianna | birkózás | Női szabadfogás, 63 kg | 11. |
Schuch Timuzsin | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Sidi Péter | sportlövészet | férfi légpuska | 13. |
férfi sportpuska, összetett | 6. | ||
férfi sportpuska, fekvő | 11. | ||
Simon Béla | evezés | Férfi kormányos nélküli kettes | 13. |
Steinmetz Ádám | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Sz
Szabó Attila | atlétika | férfi tízpróba | 24. |
Szabó Gabriella | kajak-kenu | női kajak négyes 500 m | 1 Arany |
Szász Emese | vívás | női párbajtőr, egyéni | 25. |
Szávay Ágnes | tenisz | női egyes | 33. |
női páros | 17. | ||
Szécsi Zoltán | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Szekeres Dorina | úszás | női 200 m hát | 35. |
Széll Domonkos | evezés | Férfi kormányos nélküli kettes | 13. |
Szilágyi Áron | vívás | férfi kard, egyéni | 1 Arany |
Szilágyi Liliána | úszás | női 100 m pillangó | 34. |
Szivós Márton | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Sztankovics Anna | úszás | női 100 m mell | 31. |
női 200 m mell | 29. | ||
női 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | ||
Szűcs Gabriella | vízilabda | női vízilabda | 4. |
T
Takács Krisztián | úszás | férfi 50 m gyors | 12. |
férfi 4 × 100 m gyorsváltó | 14. | ||
Takács Orsolya | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Tóth Adrienn | öttusa | női egyéni | 20. |
Tóth Dávid | kajak-kenu | férfi kajak négyes 1000 m | 2 Ezüst |
Tóth Ildikó | vízilabda | női vízilabda | 4. |
Tóth Krisztina | asztalitenisz | női egyes | 33. |
U
Ungvári Miklós | cselgáncs | férfi harmatsúly | 2 Ezüst |
V
Vadkerti Attila | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Vajda Attila | kajak-kenu | férfi kenu egyes 200 m | 11. |
férfi kenu egyes 1000 m | 6. | ||
Varga Dániel | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Varga Dénes | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Varga Miklós | ökölvívás | férfi könnyűsúly | 17. |
Varga Tamás | evezés | Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős | 11. |
Varga Tamás | vízilabda | férfi vízilabda | 5. |
Verrasztó Dávid | úszás | férfi 200 m vegyes | 35. |
férfi 400 m vegyes | 22. | ||
Verrasztó Evelyn | úszás | női 200 m vegyes | 9. |
női 4 × 100 m gyorsváltó | 15. | ||
női 4 × 200 m gyorsváltó | 9. | ||
női 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták |
Z
Zubai Szabolcs | kézilabda | férfi kézilabda | 4. |
Zwickl Dániel | asztalitenisz | férfi egyes | 17. |
Források
- Hungary at the 2012 London Summer Games (angol nyelven). sports-reference.com. [2012. augusztus 13-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. november 10.)
- Magyar Olimpiai Bizottság. mob.hu. [2012. október 28-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. november 10.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál
- Magyarságportál