Ausztrália az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ausztrália az olimpiai játékokon | |||||
Ausztrália zászlaja | |||||
NOB-országkód: AUS | |||||
OOB | Ausztrál Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 128 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Bill Roycroft | ||||
Záróünnepség | Eric Pearce | ||||
Érmek 9. helyezés |
| ||||
Ausztrália az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Új-Zélanddal közös csapattal (1908–1912) |
Ausztrália a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 128 sportoló képviselte, akik összesen 17 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Doubell, RalphRalph Doubell | Atlétika | Férfi 800 m |
1 Arany | Caird, MaureenMaureen Caird | Atlétika | Női 80 m gát |
1 Arany | Wenden, MichaelMichael Wenden | Úszás | Férfi 100 m gyors |
1 Arany | Wenden, MichaelMichael Wenden | Úszás | Férfi 200 m gyors |
1 Arany | McClements, LynLyn McClements | Úszás | Női 100 m pillangó |
2 Ezüst | Norman, PeterPeter Norman | Atlétika | Férfi 200 m |
2 Ezüst | Boyle, RaeleneRaelene Boyle | Atlétika | Női 200 m |
2 Ezüst | Kilborn-Ryan, PamelaPamela Kilborn-Ryan | Atlétika | Női 80 m gát |
2 Ezüst | Dickson, PeterPeter Dickson David Douglas Alfred Duval Joseph Fazio Alan Grover Michael Morgan Gary Pearce John Ranch Robert Shirlaw | Evezés | Férfi nyolcas |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Arthur Busch Paul Dearing Raymond Evans Brian Glencross Robert Haigh Donald Martin James Mason Patrick Nilan Eric Pearce Gordon Pearce Julian Pearce Desmond Piper Ronald Riley Donald Smart Frederick Quinn Donald McWatters | Gyeplabda | Férfi |
2 Ezüst | Rogers, GregGreg Rogers Michael Wenden Graham White Bob Windle | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Bell, LynetteLynette Bell Lyn McClements Judy Playfair Janette Steinbeck Lynne Watson | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Lamy, JenniferJennifer Lamy | Atlétika | Női 200 m |
3 Bronz | Cobcroft, BrienBrien Cobcroft Bill Roycroft Wayne Roycroft | Lovaglás | Csapat lovastusa |
3 Bronz | Brough, GregGreg Brough | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
3 Bronz | Cusack, RobertRobert Cusack Greg Rogers Michael Wenden Bob Windle | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
3 Bronz | Moras, KarenKaren Moras | Úszás | Női 400 m gyors |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Greg Lewis | 100 m | 10,55 | 6. | 34.** | kiesett | |||||||
200 m | 20,71 | 1. | 10. | 20,81 | 2. | 10. | 20,53 | 5. | 9. | kiesett | ||
Peter Norman | 20,23 | 1. | 1. | 20,44 | 1. | 3. | 20,22 | 2. | 3. | 20,06 | ||
Ralph Doubell | 800 m | 1:47,24 | 1. | 5. | 1:45,78 | 1. | 1. | 1:44,40 | ||||
Peter Watson | 1500 m | 3:55,41 | 7. | 31. | kiesett | |||||||
Ronald Clarke | 5000 m | 14:20,78 | 2. | 5. | 14:12,45 | 5. | ||||||
10 000 m | 29:44,8 | 6. | ||||||||||
Gary Knoke | 110 m gát | 14,14 | 4. | 20. | kiesett | |||||||
400 m gát | 49,88 | 3. | 5. | 49,61 | 5. | 9. | kiesett | |||||
Kerry O'Brien | 3000 m akadály | 9:02,31 | 3. | 6. | 8:52,08 | 4. | ||||||
Derek Clayton | Maraton | 2:27:23 | 7. | |||||||||
John Farrington | 2:50:16 | 43. | ||||||||||
Frank Clark | 20 km gyaloglás | 1:40:06 | 16. | |||||||||
50 km gyaloglás | 4:40:13 | 12. | ||||||||||
Robert Gardiner | 4:52:29 | 19. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Peter Boyce | Magasugrás | 206 cm | 26. | kiesett | |
Lawrie Peckham | 214 cm | 6. | 212 cm | 8. | |
Tony Sneazwell | 206 cm | 22.*** | kiesett | ||
Allen Crawley | Távolugrás | 771 cm | 14. | 802 cm | 6. |
Phil May | Hármasugrás | 16,32 m | 5. | 17,02 m | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Maureen Caird | 80 m gát | 10,48 | 1. | 2. | 10,59 | 1. | 3. | 10,39 | ||||
Pamela Kilborn-Ryan | 10,41 | 1. | 1. | 10,44 | 1. | 1. | 10,46 | |||||
100 m | 11,62 | 4. | 15.* | 11,50 | 6. | 17. | kiesett | |||||
Raelene Boyle | 11,44 | 2. | 6. | 11,29 | 1. | 4.* | 11,41 | 2. | 4. | 11,20 | 4. | |
200 m | 23,09 | 1. | 2. | 22,95 | 1. | 3.* | 22,74 | |||||
Jennifer Lamy | 23,19 | 2. | 5. | 22,89 | 2. | 2. | 22,88 | |||||
Dianne Bowering-Burge | 23,69 | 2. | 16. | 23,65 | 7. | 15. | kiesett | |||||
100 m | 11,53 | 1. | 10. | 11,33 | 2. | 7. | 11,46 | 3. | 5. | 11,44 | 6. | |
Joyce Bennett | 400 m | 56,56 | 6. | 27. | kiesett | |||||||
Sandra Brown | 55,43 | 6. | 22. | kiesett | ||||||||
Jennifer Lamy Joyce Bennett Raelene Boyle Dianne Bowering-Burge | 4 × 100 m váltó | 43,77 | 2. | 4. | 43,50 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | ||
Jean Roberts | Diszkoszvetés | 46,26 m | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wesley O'Brien | 78 kg | Daniel Robin (FRA) kétvállas | visszalépett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
John Kinsela | 52 kg | Vincenzo Grassi (ITA) kétvállas | Nazar Albaryan (URS) 3.5-0.5 | kiesett | helyezetlen | |||||
Sidney Marsh | 70 kg | Danzandarjaa Sereeter (MGL) 3.5-0.5 | Guy Marchand (FRA) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Wesley O'Brien | 78 kg | Brian Heffel (CAN) kétvállas | Angel Sotirov (BUL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
David Ramage Paul Guest | Kormányos nélküli kettes | 7:24,66 | 2. | erőnyerő | 7:17,09 | 4. | B | 7:19,49 | 1. | 7. | |
Alfred Duval Michael Morgan Joseph Fazio Peter Dickson David Douglas John Ranch Gary Pearce Robert Shirlaw Alan Grover (kormányos) | Nyolcas | 6:06,87 | 2. | 6:10,80 | 1. | A | 6:07,98 | 3. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
További helyosztó |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pakisztán (PAK) | 7 | 7 | 0 | 0 | 23 | 4 | +19 | 14 |
Ausztrália (AUS) | 8 | 5 | 1 | 2 | 15 | 7 | +8 | 11 |
Kenya (KEN) | 8 | 4 | 1 | 3 | 13 | 9 | +4 | 9 |
Hollandia (HOL) | 7 | 4 | 0 | 3 | 11 | 11 | 0 | 8 |
Franciaország (FRA) | 7 | 2 | 1 | 4 | 2 | 5 | –3 | 5 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 2 | 1 | 4 | 6 | 8 | –2 | 5 |
Argentína (ARG) | 7 | 1 | 1 | 5 | 4 | 20 | –16 | 3 |
Malajzia (MAL) | 7 | 0 | 3 | 4 | 2 | 12 | –10 | 3 |
1968. október 13. | Ausztrália (AUS) | 2 – 0 | Kenya (KEN) | |
Glencross Riley | (2 – 0) |
1968. október 14. | Ausztrália (AUS) | 0 – 0 | Nagy-Britannia (GBR) | |
1968. október 16. | Pakisztán (PAK) | 3 – 2 | Ausztrália (AUS) | |
Aziz 2 Rashid | (1 – 2) | Glencross Riley |
1968. október 17. | Ausztrália (AUS) | 3 – 0 | Malajzia (MAL) | |
Glencross Martin Quinn | (2 – 0) |
1968. október 19. | Franciaország (FRA) | 1 – 0 | Ausztrália (AUS) | |
Vanpoulle | (0 – 0) |
1968. október 20. | Ausztrália (AUS) | 3 – 1 | Argentína (ARG) | |
Riley Smart Evans | (1 – 1) | Marinoni |
1968. október 21. | Ausztrália (AUS) | 2 – 0 | Hollandia (HOL) | |
Riley Smart | (0 – 0) |
- Rájátszás az előtöntőért
1968. október 22. | Ausztrália (AUS) | 3 – 2 | Kenya (KEN) | |
Smart 2 Glencross | (1 – 1) | Panesar Deegan |
- Elődöntő
1968. október 24. | Ausztrália (AUS) | 2 – 1 (h. u.) | India (IND) | |
Glencross 2 | (0 – 1, 1 – 0) | Balbir Singh II |
- Döntő
1968. október 26. | Pakisztán (PAK) | 2 – 1 | Ausztrália (AUS) | |
Rashid Malik | (1 – 0) | Glencross |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Adrian Powell | Kajak egyes 1000 m | 4:07,3 | 5. | 10. | 4:14,05 | 1. | 1. | 4:08,76 | 5. | 12. | kiesett | |
Adrian Powell John Southwood | Kajak kettes 1000 m | 3:42,6 | 4. | 6. | 3:50,82 | 2. | 3. | 3:52,17 | 5. | 10. | kiesett | |
Phillip Coles Dennis Green Gordon Jeffery Barry Stuart | Kajak négyes 1000 m | 3:27,3 | 6. | 13. | 3:31,79 | 3. | 7. | 3:24,79 | 4. | 12. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ronald Jonker | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Peter McDermott | nem ért célba | ||
Kevin Morgan | nem ért célba | ||
Donald Wilson | nem ért célba | ||
Peter McDermott Kevin Morgan David Watson Donald Wilson | Csapat időfutam | 2:18:09 (+10:20) | 14. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Gordon Johnson | Férfi egyéni | José Mercado (MEX) Kvon Dzsunghjon (Gwon Jung-hyeon) (KOR) 11,42 | 1. | Jan Jansen (HOL) Carlos Roqueiro (ARG) 11,06 | 1. | Jan Jansen (HOL) Roger Gibbon (TRI) 11,06 | 3. | Tim Mountford (USA) Ivan Kučírek (TCH) 10,79 | 2. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
John Nicholson | Miloš Jelínek (TCH) Raúl Marcelo Vázquez (CUB) 11,40 | 2. | Kenneth Sutherland (HBR) 11,09 | 1. | Jürgen Barth (FRG) Dino Verzini (ITA) 10,95 | 3. | Reginald Barnett (GBR) 11,01 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Hilton Clarke | Férfi egyéni | 1:06,45 | 14. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Gordon Johnson Hilton Clarke | Férfi kétüléses | NSZK (FRG) Klaus Kobusch Martin Stenzel 10,27 | Egyesült Államok (USA) Jack Disney Charles Pranke 10,26 | 1. | Szovjetunió (URS) Igor Celovalnyikov Imants Bodnieks Magyarország (HUN) Baranyecz András Lendvai Tibor 10,32 | 3. | kiesett | 10. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
John Bylsma | Férfi egyéni | 4:41,10 | 2. | Radamés Treviño (MEX) 4:42,40 | 4:41,33 | 3. | Daniel Rébillard (FRA) 4:41,80 | 4:48,73 | 4. | Bronzmérkőzés Xaver Kurmann (SUI) 4:39,42 | 4:41,60 | 4. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kevin Bacon | Chichester | Egyéni | 4,00 | 3. | 24,75 | 18. | 28,75 | 18. |
Samuel Campbell | April Love | 16,00 | 26. | kiesett | 16,00 | 26. | ||
John Fahey | Bonvale | 12,00 | 21. | kiesett | 12,00 | 21. | ||
Kevin Bacon Samuel Campbell John Fahey | Chichester April Love Bonvale | Csapat | 70,50 | 8. | 96,00 | 9. | 166,50 | 9. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Brien Cobcroft | Depeche | Egyéni | -115,01 | 44. | 22,00 | 6. | -15,75 | 21. | -108,76 | 13. |
Bill Roycroft | Warrathoola | -84,00 | 20. | -40,80 | 17. | -2,75 | 8. | -127,55 | 15. | |
Wayne Roycroft | Zhivago | -103,50 | 37. | 21,20 | 7. | -12,75 | 18. | -95,05 | 8. | |
James Scanlon | The Furtive | -122,01 | 46. | -19,20 | 12. | -21,00 | 25. | -162,21 | 17. | |
Brien Cobcroft Bill Roycroft Wayne Roycroft | Depeche Warrathoola Zhivago | Csapat | -302,51 | 11. | 24,10 | 3. | -31,25 | 4. | -331,36 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Don Wagstaff | Egyéni műugrás | 97,84 | 7. | 150,18 | 8. |
Egyéni toronyugrás | 88,99 | 15. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Robyn Bradshaw | Egyéni műugrás | 81,66 | 15. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 45,58 | 18. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Joseph Donovan | Papírsúly | Gedó György (HUN) RSC | Roberto Urretavizcaya (ARG) 5-0 | Hubert Skrzypczak (POL) 2-3 | kiesett | 5. | ||
Robert Carney | Légsúly | Tito Pereyra (ARG) 1-4 | kiesett | 17. | ||||
John Rakowski | Harmatsúly | erőnyerő | Ángelosz Theotokátosz (GRE) 3-2 | Michael Dowling (IRL) kizárták | kiesett | 9. | ||
Raymond Maguire | Kisváltósúly | erőnyerő | Jevgenyij Frolov (URS) 0-5 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Peter Macken | Egyéni | 4:06 | 935 | 34. | 18–29 | 655 | 38. | 185 | 802 | 38. | 4:09,1 | 910 | 30. | 14:21,7 | 982 | 3. | 4284 | 31. |
Donald McMiken | 4:52 | 545 | 45. | 19–28 | 678 | 34. | 195 | 1022 | 1. | 4:21,7 | 835 | 43. | 16:02,2 | 679 | 40. | 3759 | 42. | |
Duncan Page | 3:58 | 1035 | 17. | 14–33 | 563 | 45. | 187 | 846 | 33. | 4:14,0 | 880 | 38. | 16:35,4 | 580 | 44. | 3904 | 39. | |
Peter Macken Donald McMiken Duncan Page | Csapat | 2515 | 12. | 1908 | 14. | 2670 | 2. | 2625 | 12. | 2241 | 10. | 11959 | 12. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Alexander Taransky | Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 19. |
Barry Downs | Szabadpisztoly | 541 | 35. |
Donald Tolhurst | Sportpuska, összetett | 1136 | 28. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Neville Pery | 82,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||||
Raymond Rigby | +90 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Murray Chessell | Talaj | 16,60 | 96. | kiesett | |
Ugrás | 17,15 | 105. | kiesett | ||
Korlát | 16,45 | 108. | kiesett | ||
Nyújtó | 16,30 | 110. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,75 | 89. | kiesett | ||
Lólengés | 16,65 | 92. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 99,90 | 102. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Val Buffham-Norris | Talaj | 17,45 | 71. | kiesett | |
Ugrás | 17,80 | 58. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,60 | 78. | kiesett | ||
Gerenda | 16,75 | 72. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 68,60 | 70. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Michael Wenden | 100 m gyors | 53,6 | 1. | 1. | 52,9 | 1. | 1. | 52,2 | |
200 m gyors | 1:59,3 | 1. | 1. | 1:55,2 | |||||
Marcus Anderson | 2:02,2 | 3. | 18. | kiesett | |||||
Bob Windle | 2:01,0 | 2. | 7. | 2:00,9 | 6. | ||||
100 m gyors | 54,8 | 2. | 6.* | 54,6 | 4. | 11. | kiesett | ||
Greg Rogers | 55,4 | 3. | 15.* | 54,9 | 4. | 13.** | kiesett | ||
400 m gyors | 4:22,7 | 2. | 9.* | kiesett | |||||
Greg Brough | 4:19,6 | 2. | 5. | 4:15,9 | 4. | ||||
1500 m gyors | 17:17,1 | 1. | 3. | 17:04,7 | |||||
Graham White | 17:10,1 | 1. | 1. | 17:08,0 | 4. | ||||
400 m gyors | 4:17,0 | 1. | 1. | 4:16,7 | 5. | ||||
Karl Byrom | 100 m hát | 1:03,2 | 3. | 14.* | 1:02,3 | 6. | 9. | kiesett | |
200 m hát | 2:20,7 | 5. | 15.** | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:28,0 | 5. | 34. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:11,9 | 3. | 18. | kiesett | |||||
Ian O'Brien | 100 m mell | 1:08,9 | 1. | 2.* | 1:09,0 | 2. | 8.* | 1:08,6 | 6. |
200 m mell | 2:36,8 | 2. | 13. | kiesett | |||||
Robert Cusack | 100 m pillangó | 59,6 | 2. | 10. | 59,2 | 4. | 8. | 59,8 | 8. |
200 m pillangó | 2:19,4 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Graham Dunn | 2:17,5 | 5. | 19. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 1:01,6 | 4. | 30. | kiesett | |||||
Greg Rogers Robert Cusack Bob Windle Michael Wenden | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:38,0 | 2. | 3. | 3:34,7 | ||||
Greg Rogers Graham White Bob Windle Michael Wenden | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:04,8 | 1. | 1. | 7:53,7 | ||||
Karl Byrom Ian O'Brien Robert Cusack Michael Wenden | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:04,8 | 1. | 5.* | 4:00,8 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lynne Watson | 100 m hát | 1:09,4 | 2. | 2. | 1:09,0 | 1. | 4.* | 1:09,1 | 6. |
200 m hát | 2:33,5 | 1. | 5. | 2:29,5 | 4. | ||||
100 m gyors | 1:03,5 | 3. | 18. | 1:02,9 | 7. | 17. | kiesett | ||
Lynette Bell | 1:01,9 | 2. | 6. | 1:02,4 | 4. | 9.* | kiesett | ||
200 m gyors | 2:15,7 | 1. | 5.* | 2:15,1 | 7. | ||||
Julie McDonald | 2:19,9 | 3. | 16. | kiesett | |||||
Janette Steinbeck | 2:18,8 | 3. | 13. | kiesett | |||||
100 m gyors | 1:03,8 | 3. | 21.*** | 1:02,6 | 5. | 11.* | kiesett | ||
Christine Deakes | 400 m gyors | 5:01,5 | 4. | 19. | kiesett | ||||
800 m gyors | 10:06,7 | 1. | 9. | kiesett | |||||
Denise Langford | 9:59,3 | 2. | 6. | 9:56,7 | 7. | ||||
400 m gyors | 4:52,2 | 2. | 9. | kiesett | |||||
Karen Moras | 4:39,6 | 1. | 2. | 4:37,0 | |||||
800 m gyors | 9:38,3 | 1. | 1. | 9:38,6 | 4. | ||||
Dianna Rickard | 100 m hát | 1:12,4 | 4. | 23. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:36,0 | 2. | 10. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:37,8 | 2. | 10. | kiesett | |||||
Sue Eddy | 5:42,2 | 3. | 14. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:36,6 | 3. | 11. | kiesett | |||||
Jo-Anne Barnes | 100 m mell | 1:19,1 | 2. | 8. | 1:18,4 | 4. | 9. | kiesett | |
200 m mell | 2:57,4 | 4. | 19. | kiesett | |||||
Sue McKenzie | 2:53,1 | 3. | 14. | kiesett | |||||
100 m mell | 1:20,9 | 5. | 19.* | kiesett | |||||
Judy Playfair | 1:19,2 | 2. | 9. | 1:19,3 | 7. | 13. | kiesett | ||
200 m mell | 2:52,9 | 2. | 13. | kiesett | |||||
Pauline Gray | 100 m pillangó | 1:13,5 | 5. | 22. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:43,6 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Lyn McClements | 2:40,7 | 4. | 14. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 1:06,1 | 1. | 1. | 1:06,1 | 2. | 2. | 1:05,5 | ||
Janette Steinbeck Sue Eddy Lynne Watson Lynette Bell Julie McDonald | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:12,0 | 1. | 3. | 4:08,7 | 4. | |||
Lynne Watson Judy Playfair Lyn McClements Janette Steinbeck Lynette Bell | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:34,6 | 1. | 1. | 4:30,0 |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Ronald Jenyns | Finn dingi | 8,0 | 0,0 | (42,0) | 13,0 | 21,0 | 22,0 | 3,0 | 67,0 | 4. |
David Forbes Richard Williamson | Csillaghajó | 8,0 | 13,0 | 10,0 | 18,0 | (26,0) | 11,7 | 8,0 | 68,7 | 6. |
Carl Ryves James Sargeant | Repülő hollandi | 5,7 | 10,0 | 5,7 | (26,0) | 14,0 | 8,0 | 5,7 | 49,1 | 4. |
James Hardy Gilbert Kaufman William Solomons | 5,5 méteres | 10,0 | 8,0 | 11,7 | 11,7 | (18,0) | 18,0 | 10,0 | 69,4 | 7. |
Thomas Anderson John Cuneo John Ferguson | Sárkányhajó | 14,0 | 8,0 | 15,0 | 3,0 | 10,0 | (17,0) | 15,0 | 65,0 | 5. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Russell Hobby | Tőr, egyéni | H. csoport Roland Losert (AUT) V Daniel Revenu (FRA) V Jeffrey Checkes (USA) GY Souheil Ayoub (LIB) GY Rodolfo da Ponte (PAR) GY | 3. | A. csoport Daniel Revenu (FRA) V Graham Paul (GBR) V Tim Gerresheim (FRG) V Dagoberto Borges (CUB) GY Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) GY | 4. | Simizu Fudzsio (JPN) GY | Jean-Claude Magnan (FRA) V | Vigaszág | Tănase Mureșanu (RUM) V | kiesett | 17. | ||||
Graeme Jennings | A. csoport Graham Paul (GBR) V Dieter Wellmann (FRG) V Viktor Putyatyin (URS) V Evaristo Prendes (ARG) GY | 4. | B. csoport Arcangelo Pinelli (ITA) V Bill Hoskyns (GBR) V Friedrich Wessel (FRG) V Szabó Sándor (HUN) V Lawrence Anastasi (USA) V | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
William Ronald | I. csoport Ion Drîmbă (RUM) V Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) V Bill Hoskyns (GBR) V Herbert Cohen (USA) V | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||||
Párbajtőr, egyéni | F. csoport Ralph Johnson (GBR) V Bohdan Gonsior (POL) GY Peter Lötscher (SUI) V Florent Bessemans (BEL) V Guillermo Obeid (ARG) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||||
Russell Hobby | D. csoport Fenyvesi Csaba (HUN) V Gianfranco Paolucci (ITA) V Valeriano Pérez (MEX) V Haukler István (RUM) GY Francisco da Silva (POR) GY José Miguel Pérez (PRO) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | |||||||||||
Graeme Jennings | E. csoport Michel Constandt (BEL) V Rudolf Trost (AUT) V Bohdan Andrzejewski (POL) V Alexandre Bretholz (SUI) V Khalil Kallas (LIB) GY | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||||||||
Russell Hobby Graeme Jennings Peter Macken Duncan Page William Ronald | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Magyarország (HUN) 2-14 Ausztria (AUT) 4-12 Mexikó (MEX) 7-8 | 4. | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Források
- Australia at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- Ausztrália-portál