Franciaország az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Franciaország zászlaja | |||||
NOB-országkód: FRA | |||||
OOB | Francia Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 238 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Angelo Parisi | ||||
Érmek 12. helyezés |
| ||||
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Franciaország az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 238 sportoló képviselte, akik összesen 28 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Quinon, PierrePierre Quinon | Atlétika | Férfi rúdugrás |
1 Arany | Nemzeti válogatott Albert Rust William Ayache Michel Bibard Dominique Bijotat François Brisson Patrick Cubaynes Patrice Garande Philippe Jeannol Guy Lacombe Jean-Claude Lemoult Jean-Philippe Rohr Didier Sénac Jean-Christophe Thouvenel José Touré Daniel Xuereb Jean-Louis Zanon | Labdarúgás | Férfi |
1 Arany | Hébérle, PhilippePhilippe Hébérle | Sportlövészet | Férfi légpuska |
1 Arany | Boisse, PhilippePhilippe Boisse | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
1 Arany | Lamour, Jean-FrançoisJean-François Lamour | Vívás | Férfi kard, egyéni |
2 Ezüst | Parisi, AngeloAngelo Parisi | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
2 Ezüst | Mahmoud, JosephJoseph Mahmoud | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
2 Ezüst | Brégeon, BernardBernard Brégeon Patrick Lefoulon | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
2 Ezüst | Bury, MichelMichel Bury | Sportlövészet | Férfi sportpuska fekvő |
2 Ezüst | Delcourt, FrédéricFrédéric Delcourt | Úszás | Férfi 200 m hát |
2 Ezüst | Boisse, PhilippePhilippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Lamour, Jean-FrançoisJean-François Lamour Pierre Guichot Hervé Granger-Veyron Philippe Delrieu Franck Ducheix | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Vigneron, ThierryThierry Vigneron | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Chardonnet, MichèleMichèle Chardonnet | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Alexandre, MarcMarc Alexandre | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
3 Bronz | Nowak, MichelMichel Nowak | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Tiozzo, ChristopheChristophe Tiozzo | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Brégeon, BernardBernard Brégeon | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Barouh, FrançoisFrançois Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
3 Bronz | Hoyer, DidierDidier Hoyer Éric Renaud | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
3 Bronz | Colas, FabriceFabrice Colas | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
3 Bronz | Four, PaulPaul Four Didier Boubé Joël Bouzou | Öttusa | Csapat |
3 Bronz | Vatuone, PhilippePhilippe Vatuone | Torna | Férfi talaj |
3 Bronz | Poirot, CatherineCatherine Poirot | Úszás | Női 100 m mell |
3 Bronz | Pillot, LucLuc Pillot Thierry Péponnet | Vitorlázás | 470-es osztály |
3 Bronz | Pietruszka, FrédéricFrédéric Pietruszka Pascal Jolyot Patrick Groc Philippe Omnès Marc Cerboni | Vívás | Férfi tőr, csapat |
3 Bronz | Riboud, PhilippePhilippe Riboud | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Modaine-Cessac, LaurenceLaurence Modaine-Cessac Pascale Trinquet-Hachin Brigitte Latrille-Gaudin Véronique Brouquier Anne Meygret | Vívás | Női tőr, csapat |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marc Gasparoni | 100 m | 10,47 | 4. | 18.* | 10,56 | 3. | 23.* | 10,49 | 7. | 10. | kiesett | |
Bruno Marie-Rose | 10,59 | 3. | 33. | 10,60 | 6. | 29.* | kiesett | |||||
Antoine Richard | 10,35 | 2. | 5.** | 10,53 | 6. | 19.* | kiesett | |||||
Jean-Jacques Boussemart | 200 m | 20,82 | 2. | 8. | 20,54 | 2. | 6. | 20,55 | 4. | 5. | 20,55 | 6. |
Patrick Barré | 20,88 | 1. | 10.* | 20,95 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Aldo Canti | 400 m | 46,14 | 2. | 17.* | 45,64 | 4. | 14. | 45,59 | 5. | 11. | kiesett | |
Yann Quentrec | 46,94 | 4. | 38. | kiesett | ||||||||
Hector Llatser | 47,30 | 6. | 47. | kiesett | ||||||||
Philippe Dupont | 800 m | 1:48,09 | 3. | 35. | 1:48,95 | 8. | 30. | kiesett | ||||
Pascal Thiébaut | 1500 m | 3:45,18 | 1. | 24. | 3:40,96 | 9. | 19. | kiesett | ||||
Alex Gonzalez | 3:42,84 | 5. | 21. | kiesett | ||||||||
Alain Lazare | Maraton | 2:17:52 | 28. | |||||||||
Jacky Boxberger | 2:22:00 | 42. | ||||||||||
Stéphane Caristan | 110 m gát | 13,45 | 2. | 3. | 13,62 | 3. | 6. | 13,71 | 6. | |||
Franck Chevallier | 14,32 | 5. | 18. | kiesett | ||||||||
Franck Jonot | 400 m gát | 51,39 | 5. | 33. | kiesett | |||||||
Gérard Brunel | 50,99 | 6. | 26. | kiesett | ||||||||
Joseph Mahmoud | 3000 m akadály | 8:30,85 | 3. | 16. | 8:18,62 | 4.* | 4.* | 8:13,31 | ||||
Pascal Debacker | 8:30,35 | 6. | 15. | 8:20,34 | 2. | 8. | 8:21,51 | 8. | ||||
Martial Fesselier | 20 km gyaloglás | 1:29:46 | 20. | |||||||||
Gérard Lelièvre | 1:27:50 | 15. | ||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Dominique Guebey | 4:13:34 | 12. | ||||||||||
Antoine Richard Jean-Jacques Boussemart Marc Gasparoni Bruno Marie-Rose | 4 × 100 m váltó | 40,04 | 3. | 9. | 38,91 | 4. | 5. | 39,10 | 6. | |||
Yann Quentrec Didier Dubois Jacques Fellice Aldo Canti | 4 × 400 m váltó | 3:08,33 | 4. | 17. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Franck Verzy | Magasugrás | 215 cm | 24. | kiesett | |
Pierre Quinon | Rúdugrás | 540 cm | 5. | 575 cm | |
Thierry Vigneron | 545 cm | 1. | 560 cm | ||
Serge Ferreira | 530 cm | 10. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Walter Ciofani | Kalapácsvetés | 73,10 m | 6. | 73,46 m | 7. |
Jean-Paul Lakafia | Gerelyhajítás | 80,52 m | 11. | 70,86 m | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
William Motti | Tízpróba | 11,28 | 738 | 745 cm | 911 | 14,42 m | 754 | 206 cm | 909 | 48,13 | 892 | 14,71 | 880 | 50,92 m | 888 | 450 cm | 932 | 63,76 m | 807 | 4:35,15 | 555 | 8266 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rose-Aimée Bacoul | 200 m | 23,11w | 2. | 5. | 22,57 | 1. | 4. | 22,53 | 4. | 5. | 22,78 | 7. |
100 m | 11,36 | 2. | 8. | 11,37 | 2. | 4. | 11,58 | 5. | 10. | kiesett | ||
Marie-France Loval | 11,51 | 3. | 13.* | 11,56 | 3. | 13.* | 11,64 | 6. | 12. | kiesett | ||
Liliane Gaschet | 11,42 | 2. | 10. | 11,51 | 4. | 10.* | 11,68 | 7. | 13. | kiesett | ||
200 m | 23,32 | 3. | 10. | 22,87 | 2. | 7. | 22,73 | 4. | 8. | 22,86 | 8. | |
Raymonde Naigre | 23,50 | 3. | 15. | 23,54 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Annette Sergent-Palluy | 3000 m | 9:15,82 | 7. | 21. | kiesett | |||||||
Michèle Chardonnet | 100 m gát | 13,32 | 2. | 5.** | 13,09 | 2. | 2. | 13,06 | * | |||
Marie-Noëlle Savigny | 13,36 | 3. | 9. | 13,30 | 3. | 7. | 13,28 | 6. | ||||
Laurence Elloy-Machabey | 13,98 | 5. | 20. | kiesett | ||||||||
Rose-Aimée Bacoul Liliane Gaschet Marie-France Loval Raymonde Naigre | 4 × 100 m váltó | 43,64 | 3. | 5. | 43,15 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Maryse Éwanjé-Épée | Magasugrás | 190 cm | 1. | 194 cm | 4. |
Brigitte Rougeron | 184 cm | 20. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Florence Picaut | Hétpróba | 13,83 | 888 | 180 cm | 1031 | 13,08 m | 785 | 25,09 | 839 | 592 cm | 888 | 34,86 m | 683 | 2:19,17 | 800 | 5914 | 13. |
Chantal Beaugeant | 13,81 | 890 | 168 cm | 915 | 11,36 m | 679 | 25,84 | 775 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jean-Pierre Chambellan | 52 kg | A csoport Pang Dedu (Bang Dae-Du) (KOR) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Patrice Mourier | 57 kg | B csoport Niculae Zamfir (ROM) | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Gilles Jalabert | 62 kg | A csoport Doug Yeats (CAN) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Martial Mischler | 74 kg | A csoport Issam Awarke (LIB) | 3. | Karlo Kasap (YUG) 3–6 | 6. | ||
Jean-François Court | 90 kg | B csoport Franz Marx (AUT) | 3. | Georgios Pozidis (GRE) 4–2 | 5. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Thierry Bourdin | 52 kg | A csoport | 8. | kiesett | helyezetlen | ||
Gérard Sartoro | 62 kg | B csoport Daniel Navarrete (ARG) | 4. | kiesett | 8. | ||
Eric Brulon | 68 kg | B csoport Ju Inthak (Yu In-Tak) (KOR) | 6. | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Guy Delvingt | Légsúly | A | Csang Kuo-csün (Zhang Guojun) (CHN) GY | Gino Ciampa (AUS) GY | Kim Dzsejop (Kim Jae-Yeop) (KOR) V | Carlos Sotillo (ESP) V | Ed Liddie (USA) V | 5. | |||||
Marc Alexandre | Harmatsúly | A | erőnyerő | Max Narváez (PAR) GY | Brad Farrow (CAN) GY | Franc Očko (YUG) GY | Macuoka Josijuki (JPN) V | Stephen Gawthorpe (GBR) GY | |||||
Serge Dyot | Könnyűsúly | A | Ezio Gamba (ITA) V | Johannes Wohlwend (LIE) GY | Glenn Beauchamp (CAN) V | kiesett | 7. | ||||||
Michel Nowak | Váltósúly | A | Graeme Spinks (NZL) GY | Moshe Ponte (ISR) GY | Seppo Myllylä (FIN) GY | Neil Adams (GBR) V | Rob Henneveld (HOL) GY | Filip Leščak (YUG) GY | |||||
Fabien Canu | Középsúly | A | Clément Nzali (CMR) GY | Marc Meiling (FRG) GY | Pak Gjongho (Park Gyeong-Ho) (KOR) GY | Peter Seisenbacher (AUT) V | Nosze Szeiki (JPN) V | 5. | |||||
Roger Vachon | Félnehézsúly | A | Robert Köstenberger (AUT) V | kiesett | 18. | ||||||||
Angelo Parisi | Nehézsúly | A | Sherif El-Digwy (EGY) GY | Cso Jongcshol (Jo Yong-Cheol) (KOR) GY | Doug Nelson (USA) GY | Szaitó Hitosi (JPN) V | |||||||
Laurent del Colombo | Nyílt | B | Kolbeinn Gíslason (ISL) GY | Kim Gvanhjon (Kim Gwan-Hyeon) (KOR) GY | Jamasita Jaszuhiro (JPN) V | Arthur Schnabel (FRG) V | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Denis Gaté | Egypárevezős | 7:41,22 | 5. | 7:31,55 | 3. | 8:00,33 | 6. | B | 7:37,82 | 6. | 12. |
Charles Imbert Jean-Pierre Bremer Christophe Chevrier | Kormányos kettes | 7:32,20 | 5. | 7:26,98 | 3. | B | 7:32,48 | 3. | 9. | ||
Marc Boudoux Serge Fornara Pascal Body Pascal Dubosquelle | Négypárevezős | 6:05,18 | 4. | 6:08,44 | 1. | A | 6:01,35 | 5. | 5. | ||
Alain Duprat Dominique Lecointe Thierry Louvet Patrick Vibert-Vichet Jacques Taborski Jean-Jacques Martigne Olivier Pons Bernard Chevalier Jean-Pierre Huguet-Balent | Nyolcas | 5:59,81 | 4. | 6:18,71 | 5. | A | 5:49,52 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Laurence Hourdel | Egypárevezős | 4:00,27 | 5. | 3:59,60 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Évelyne Imbert Lydie Dubedat-Briero Christine Gossé Hélène Ledoux Patricia Couturier | Kormányos négypárevezős | 3:18,88 | 2. | 3:19,01 | 3. | A | 3:17,87 | 5. | 5. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Gerard Douis | Férfi egyéni | 1234 | 20. | 1251 | 11. | 2485 | 17. |
Philippe Loyen | 1206 | 36. | 1205 | 34. | 2411 | 35. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Bernard Brégeon | Kajak egyes 500 m | 1:50,23 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:48,80 | 1. | 2. | 1:48,41 | |||
Philippe Boccara | Kajak egyes 1000 m | 3:53,51 | 1. | 4. | erőnyerő | 3:52,12 | 1. | 1. | 3:49,38 | 6. | ||
Francis Hervieu Daniel Legras | Kajak kettes 500 m | 1:37,97 | 2. | 7. | erőnyerő | 1:36,79 | 3. | 5. | 1:36,40 | 6. | ||
Bernard Brégeon Patrick Lefoulon | Kajak kettes 1000 m | 3:31,60 | 4. | 8. | 3:40,88 | 1. | 1. | 3:32,35 | 3. | 11. | 3:25,97 | |
François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur | Kajak négyes 1000 m | 3:06,57 | 1. | 2. | erőnyerő | 3:06,57 | 1. | 2. | 3:03,94 | |||
Philippe Renaud | Kenu egyes 500 m | 2:07,90 | 4. | 8. | 2:10,44 | 3. | 3. | 2:03,30 | 3. | 5. | 1:59,95 | 4. |
Kenu egyes 1000 m | kizárták | erőnyerő | kiesett | |||||||||
Didier Hoyer Éric Renaud | Kenu kettes 500 m | 1:50,04 | 2. | 3. | erőnyerő | 1:47,72 | 4. | |||||
Kenu kettes 1000 m | 3:52,71 | 2. | 3. | erőnyerő | 3:48,01 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Béatrice Knopf-Basson | Kajak egyes 500 m | 2:03,61 | 2. | 2. | erőnyerő | 2:01,21 | 5. | ||
Bernadette Brégeon-Hettich Cathérine Mathevon | Kajak kettes 500 m | 1:53,61 | 2. | 5. | erőnyerő | 1:51,40 | 6. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Daniel Amardeilh | Mezőnyverseny | 5:11:43 (+11:46) | 28. |
Philippe Bouvatier | 5:11:43 (+11:46) | 29. | |
Claude Carlin | nem ért célba | ||
Denis Pelizzari | nem ért célba | ||
Jean-François Bernard Philippe Bouvatier Thierry Marie Denis Pelizzari | Csapat időfutam | 2:05:07 (+6:39) | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jeannie Longo-Ciprelli | Mezőnyverseny | 2:12:35 (+1:21) | 6. |
Cécile Odin | 2:13:28 (+2:14) | 11. | |
Dominique Damiani | 2:13:28 (+2:14) | 14. | |
Marielle Guichard | 2:13:28 (+2:14) | 20. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Philippe Vernet | Férfi egyéni | Claudio Iannone (ARG) Deograves Asuncion (PHI) 11,31 | 1. | Rosman Alwi (MAL) 10,94 | 1. | Murray Steele (NZL) Frank Orban (BEL) 11,33 | 1. | Fredy Schmidtke (FRG) 11,56; 11,17 | Nelson Vails (USA) 10,93; 10,86 | Bronzmérkőzés Tsutomu Sakamoto (JPN) 11,06; 11,03 | 4. | ||||||||||||
Franck Dépine | Férfi egyéni | Hugo Daya (COL) Max Rainsford (AUS) 11,49 | 1. | Claudio Iannone (ARG) 11,79 | 2. | Charles Pile (BAR) 11,62 | 1. | Szakamoto Cutomu (JPN) Gabriele Sella (ITA) 11,31 | 3. | Fredy Schmidtke (FRG) Vincenzo Ceci (ITA) 11,45 | 2. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Fabrice Colas | Férfi egyéni | 1:06,65 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Pascal Robert | Férfi egyéni | 4:46,51 | 2. | Anthony Cuff (NZL) 4:50,49 | 4:47,94 | Rolf Gölz (FRG) 4:37,70 | lekörözték | kiesett | 7. | |||
Éric Louvel | 5:01,52 | 25. | kiesett | |||||||||
Didier Garcia Éric Louvel Pascal Potié Pascal Robert | Férfi csapat | 4:30,34 | 6. | NSZK (FRG) Reinhard Alber Rolf Gölz Roland Günther Michael Marx 4:28,04 | 4:30,28 | kiesett | 6. |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Didier Garcia | Férfi | 6 | – | 3. | 13 | –2 | 12. |
Éric Louvel | 9 | –2 | 11. | nem ért célba |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Francia férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 511 | 315 | +196 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 457 | 438 | +19 |
Kanada (CAN) | 5 | 3 | 2 | 462 | 401 | +61 |
Uruguay (URU) | 5 | 2 | 3 | 403 | 460 | –57 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 364 | 477 | –113 |
Franciaország (FRA) | 5 | 0 | 5 | 383 | 489 | –106 |
1984. július 29. 11:00 Sablon:1984FkosárURUFRA
| Uruguay (URU) | 91–87 | Franciaország (FRA) | |
(35–41) |
1984. július 31. 11:00 Sablon:1984FkosárCHNFRA
| Kína (CHN) | 85–83 | Franciaország (FRA) | |
(48–39) |
1984. augusztus 1. 22:00 Sablon:1984FkosárESPFRA
| Spanyolország (ESP) | 97–82 | Franciaország (FRA) | |
(58–47) |
1984. augusztus 3. 16:30 Sablon:1984FkosárUSAFRA
| Egyesült Államok (USA) | 120–62 | Franciaország (FRA) | |
(57–25) |
1984. augusztus 4. 16:30 Sablon:1984FkosárCANFRA
| Kanada (CAN) | 96–69 | Franciaország (FRA) | |
(40–31) |
- A 9–12. helyért
1984. augusztus 5. 14:30 Sablon:1984FkosárBRAFRA
| Brazília (BRA) | 100–86 | Franciaország (FRA) | |
(63–53) |
- A 11. helyért
1984. augusztus 9. 10:00 Sablon:1984FkosárFRAEGY
| Franciaország (FRA) | 102–78 | Egyiptom (EGY) | |
(51–40) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Franciaország (FRA) | 11. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Francia férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1984FfociA
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 4 |
Chile (CHI) | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 |
Norvégia (NOR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 3 |
Katar (QAT) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | –3 | 1 |
1984. július 29. 19:30 Sablon:1984FfociFRAQAT
|
Franciaország (FRA) | 2–2 | Katar (QAT) |
---|---|---|
Garande 43' Xuereb 61' | (1–0) Jegyzőkönyv | Al-Muhannadi 55' 60' |
Navy-Marine Corps Memorial Stadium, Annapolis Nézőszám: 29 240 Játékvezető: Romualdo Arppi Filho (brazil) |
1984. július 31. 19:00 Sablon:1984FfociNORFRA
|
Norvégia (NOR) | 1–2 | Franciaország (FRA) |
---|---|---|
Ahlsen 33' | (1–1) Jegyzőkönyv | Brisson 5' 56' |
1984. augusztus 2. 19:00 Sablon:1984FfociCHIFRA
|
Chile (CHI) | 1–1 | Franciaország (FRA) |
---|---|---|
Santis 9' | (1–0) Jegyzőkönyv | Lemoult 50' |
- Negyeddöntő
1984. augusztus 5. 19:00 Sablon:1984FfociFRAEGY
|
Franciaország (FRA) | 2–0 | Egyiptom (EGY) |
---|---|---|
Xuereb 29' 52' | (1–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 18:15 Sablon:1984FfociFRAYUG
|
Franciaország (FRA) | 4–2 (h. u.) | Jugoszlávia (YUG) |
---|---|---|
Bijotat 7' Jeannol 15' Lacombe 106' Xuereb 119' | (2–0, 2–2, 2–2) Jegyzőkönyv | Cvetković 63' Deverić 74' |
- Döntő
1984. augusztus 11. 19:00 Sablon:1984FfociFRABRA
|
Franciaország (FRA) | 2–0 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Brisson 55' Xuereb 60' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Franciaország (FRA) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Margit Otto-Crépin | Crapici | Egyéni | 1512 | 18. | kiesett | |
Dominique d'Esmé | Fresh Wind | 1484 | 24. | kiesett | ||
Michel Bertraneu | Gaillard K | nem ért célba | kiesett | |||
Dominique d'Esmé Margit Otto-Crépin Michel Bertraneu | lásd fentebb | Csapat | nem ért célba |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Frédéric Cottier | Flambeau C | Egyéni | 8,00 | 10. | 4,00 | 2. | 12,00 | 7. |
Pierre Durand, Jr. | Jappeloup de Luze | 12,00 | 15. | 8,00 | 10. | 20,00 | 14. | |
Philippe Rozier | Jiva | 16,00 | 25. | 8,00 | 10. | 24,00 | 20. | |
Frédéric Cottier Éric Navet Philippe Rozier Pierre Durand, Jr. | Flambeau C Je t'Adore Jiva Jappeloup de Luze | Csapat | 25,75 | 7. | 24,00 | 7. | 49,75 | 6. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Pascal Morvillers | Gulliver B | Egyéni | 52,60 | 5. | 10,40 | 12. | 0,00 | 1. | 63,00 | 5. |
Marie-Christine Duroy | Harley | 58,20 | 12. | 27,20 | 22. | 0,00 | 1. | 85,40 | 17. | |
Armand Bigot | Jacquou du Bois | 72,00 | 37. | 15,60 | 15. | 0,00 | 1. | 87,60 | 20. | |
Daniel Nion | Gerome A | 62,40 | 19. | 47,60 | 29. | 5,00 | 23. | 115,00 | 26. | |
Pascal Morvillers Marie-Christine Duroy Armand Bigot Daniel Nion | lásd fentebb | Csapat | 173,20 | 3. | 53,20 | 4. | 0,00 | 1. | 236,00 | 4. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Claire Izacard | Egyéni műugrás | 403,17 | 17. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Louis Gomis | Harmatsúly | erőnyerő | Stefan Gertel (FRG) feladta | Ndaba Dube (ZIM) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Jean Duarte | Kisváltósúly | erőnyerő | Mircea Fulger (ROM) RSC | kiesett | 17. | |||
Christophe Tiozzo | Nagyváltósúly | erőnyerő | Sullemana Sadik (GHA) 5:0 | Vicky Byarugaba (UGA) 5:0 | Israel Cole (SLE) 5:0 | Shawn O'Sullivan (CAN) 1:4 | kiesett | |
Vincent Sarnelli | Középsúly | erőnyerő | Moses Mwaba (ZAM) KO | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Paul Four | Egyéni | 1:35,75 | 1040 | 20. | 35–16 | 978 | 3. | 3:28,771 | 1204 | 21. | 197 | 1066 | 2. | 14:15,40 | 999 | 35. | 5287 | 6. |
Didier Boubé | 1:34,98 | 1070 | 11. | 31–20 | 890 | 9. | 3:36,394 | 1144 | 32. | 190 | 912 | 24. | 13:18,33 | 1170 | 12. | 5186 | 10. | |
Joël Bouzou | 2:00,58 | 884 | 42. | 25–26 | 758 | 27. | 3:37,298 | 1136 | 34. | 197 | 1066 | 2. | 12:52,38 | 1248 | 3. | 5092 | 17. | |
Paul Four Didier Boubé Joël Bouzou | Csapat | 2994 | 9. | 2626 | 2. | 3484 | 11. | 3044 | 1. | 3417 | 7. | 15 565 | 3. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Philippe Cola | Szabadpisztoly | 559 | 6. |
Philippe Hébérle | Légpuska | 589 | |
Nicolas Berthelot | 585 | 4. | |
Michel Bury | Sportpuska, összetett | 1147 | 10. |
Sportpuska, fekvő | 596 | ||
Jean-Pierre Amat | 593 | 11. | |
Sportpuska, összetett | 1150 | 7. | |
Jean-Luc Tricoire | Futócéllövészet | 575 | 10. |
David Abibssira | 552 | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Evelyne Manchon | Sportpisztoly | 577 | 9. |
Françoise Decharne | Légpuska | 381 | 11. |
Yvette Courault | 386 | 5. | |
Sportpuska, összetett | 553 | 23. | |
Dominique Esnault | 563 | 16. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Michel Carrega | Trap | 190 | 5. |
Jean Ame | 181 | 22. | |
Stéphane Tyssier | Skeet | 191 | 19. |
Élie Pénot | 188 | 29. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Daniel Cassiau-Haurie | 75 kg | 137,5 | 9. | 170,0 | 10. | 307,5 | 10. |
Jean-Marie Kretz | 100 kg | 150,0 | 11. | 192,5 | 7. | 342,5 | 8. |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Muriel Hermine | Egyéni | 87,334 | 15. | 92,20 | 179,534 | 7. | 93,20 | 180,534 | 7. |
Pascale Besson | 84,484 | 24. | kiesett | ||||||
Odile Petit | 81,433 | 28. | kiesett | ||||||
Pascale Besson Muriel Hermine | Páros | 85,909 | 7. | 90,40 | 176,309 | 7. | 90,80 | 176,709 | 7. |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jean-Luc Cairon | Talaj | 19,10 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 19,25 | 25. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,30 | 41. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 33. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 6. | 19,700 | 5. | |
Egyéni összetett | 116,10 | 22. | 116,000 | 15. | |
Joël Suty | Talaj | 19,05 | 44. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 32. | kiesett | ||
Korlát | 19,40 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,50 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 65. | kiesett | ||
Lólengés | 19,45 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,50 | 31. | 115,500 | 20. | |
Philippe Vatuone | Talaj | 19,70 | 4. | 19,700 | * |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 19,00 | 37. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,70 | 12. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 61. | kiesett | ||
Lólengés | 18,65 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,45 | 32. | 115,025 | 22. | |
Laurent Barbiéri | Talaj | 19,40 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 19,10 | 33. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,45 | 30. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Lólengés | 18,25 | 63. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,30 | 34. | kiesett | ||
Jacques Def | Talaj | 19,00 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 56. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 55. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,65 | 16. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,20 | 42. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,85 | 41. | kiesett | ||
Michel Boutard | Talaj | 18,75 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 56. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 43. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,90 | 61. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,65 | 64. | kiesett | ||
Lólengés | 18,70 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,25 | 59. | kiesett | ||
Jean-Luc Cairon Joël Suty Philippe Vatuone Laurent Barbiéri Jacques Def Michel Boutard | Csapat összetett | 578,25 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Florence Laborderie | Talaj | 18,40 | 57. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 50. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,15 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 17,80 | 56. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,15 | 53. | 74,175 | 28. | |
Corinne Ragazzacci | Talaj | 17,80 | 65. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 36. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,95 | 61. | kiesett | ||
Gerenda | 17,85 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,60 | 63. | 73,250 | 32. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Bénédicte Augst | Egyéni | 35,92 | 21. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Stéphan Caron | 100 m gyors | 51,13 | 1. | 8. | A | 50,70 | 6.* | 6.* |
Franck Iacono | 400 m gyors | 3:55,07 | 2. | 8. | A | 3:54,58 | 5. | 5. |
1500 m gyors | 15:27,27 | 2. | 8. | A | 15:26,96 | 5. | 5. | |
Frédéric Delcourt | 100 m hát | 58,22 | 3. | 12. | B | kizárták | 16. | |
200 m hát | 2:02,59 | 2. | 2. | A | 2:01,75 | 2. | ||
Thierry Pata | 200 m mell | 2:20,14 | 3. | 11. | B | 2:20,05 | 2. | 10. |
Christophe Deneuville | 2:24,54 | 3. | 21. | kiesett | ||||
Stéphan Caron Laurent Neuville Dominique Bataille Bruno Lesaffre | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:24,68 | 2. | 5. | A | 3:24,63 | 6. | 6. |
Stéphan Caron Dominique Bataille Michel Pou Pierre Andraca | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:27,40 | 3. | 5. | A | 7:30,16 | 8. | 8. |
Frédéric Delcourt Thierry Pata Xavier Savin Stéphan Caron | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:50,75 | 3. | 10. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sophie Kamoun | 100 m gyors | 57,49 | 2. | 31. | B | 57,81 | 5. | 13. |
Laurence Bensimon | 200 m gyors | 2:06,61 | 3. | 19. | kiesett | |||
800 m gyors | 9:01,75 | 5. | 15. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:24,34 | 3. | 17. | B | 2:27,13 | 8. | 16. | |
Catherine Poirot | 100 m mell | 1:10,69 | 1. | 1. | A | 1:10,70 | 3. | |
Carole Amoric Sophie Kamoun Véronique Jardin Laurence Bensimon | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:52,67 | 4. | 8. | A | 3:52,15 | 8. | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Gildas Guillerot | Szörfvitorlázás | (45,0*) | 11,7 | 10,0 | 22,0 | 5,7 | 0,0 | 3,0 | 52,4 | 4. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Luc Choley | Finn dingi | 18,0 | 27,0 | (28,0) | 23,0 | 18,0 | 18,0 | 20,0 | 124,0 | 17. |
Luc Pillot Thierry Péponnet | 470-es osztály | 3,0 | 15,0 | (20,0) | 14,0 | 5,7 | 0,0 | 11,7 | 49,4 | |
Bernard Pichery Yves Loday | Tornádó | (27,0) | 0,0 | 15,0 | 16,0 | 15,0 | 16,0 | 19,0 | 81,0 | 8. |
Michel Audoin Patrick Haegeli Philippe Massu | Soling | (29,0) | 20,0 | 22,0 | 11,7 | 14,0 | 29,0 | 14,0 | 110,7 | 14. |
Laurent Couraire-Delage Thierry Poirey | Repülő hollandi | 8,0 | 16,0 | 15,0 | (21,0) | 17,0 | 19,0 | 18,0 | 93,0 | 12. |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Frédéric Pietruszka | Tőr, egyéni | 8. csoport Henri Darricau (LIB) | 2. | 1. csoport Simokava Tadasi (JPN) | 2. | 4. csoport Greg Benko (AUS) | 3. | Csu Si-seng (Chu Shisheng) (CHN) 10–4 | Andrea Borella (ITA) 10–9 | Andrea Borella (ITA) 10–6 | Matthias Behr (FRG) 7–10 | Bronzmérkőzés Stefano Cerioni (ITA) 5–10 | 4. | ||
Philippe Omnès | 3. csoport Saul Mendoza (BOL) | 2. | 3. csoport Bilal Rifaat (EGY) | 1. | 1. csoport Mauro Numa (ITA) | 1. | Liu Jün-hung (Liu Yunhong) (CHN) 10–5 | Stefano Cerioni (ITA) 6–10 | Kuki Péter (ROM) 10–7 | Mauro Numa (ITA) 8–10 | kiesett | 7. | |||
Pascal Jolyot | 4. csoport Ayman Jumean (JOR) | 2. | 4. csoport Edgardo Díaz (PUR) | 4. | kiesett | 33. | |||||||||
Philippe Boisse | Párbajtőr, egyéni | 5. csoport James Kerr (ISV) | 3. | 7. csoport Martin Brill (NZL) | 1. | 4. csoport Cuj Ji-ning (Cui Yining) (CHN) | 1. | Bård Vonen (NOR) 10–5 | Nils Koppang (NOR) 10–8 | Volker Fischer (FRG) 10–6 | Philippe Riboud (FRA) 12–11 | Björne Väggö (SWE) 10–5 | |||
Philippe Riboud | 11. csoport Stefano Bellone (ITA) | 1. | 8. csoport Greger Forslöw (SWE) | 1. | 1. csoport Elmar Borrmann (FRG) | 2. | Daniel Giger (SUI) 10–10 | Sandro Cuomo (ITA) 10–2 | Nils Koppang (NOR) 10–7 | Alexander Pusch (FRG) 12–11 | Philippe Riboud (FRA) 12–11 | Bronzmérkőzés Stefano Bellone (ITA) 10–7 | |||
Olivier Lenglet | 1. csoport Jonathan Stanbury (GBR) | 1. | 6. csoport Alexander Pusch (FRG) | 1. | 3. csoport Ihab Aly (EGY) | 4. | Björne Väggö (SWE) 8–10 | Volker Fischer (FRG) 9–10 | kiesett | 13. | |||||
Jean-François Lamour | Kard, egyéni | 2. csoport João Marquilhas (POR) | 1. | 2. csoport Jean-Marie Banos (CAN) | 1. | 2. csoport Jörg Stratmann (FRG) | 1. | Jürgen Nolte (FRG) 10–2 | Giovanni Scalzo (ITA) 10–5 | Ioan Pop (ROM) 10–6 | Peter Westbrook (USA) 10–4 | Marco Marin (ITA) 12–11 | |||
Hervé Granger-Veyron | 4. csoport José María Casanova (ARG) | 2. | 6. csoport Ioan Pop (ROM) | 1. | 1. csoport John Zarno (GBR) | 2. | Cornel Marin (ROM) 10–4 | Steve Mormando (USA) 10–9 | Marin Mustaţă (ROM) 10–8 | Marco Marin (ITA) 4–10 | Bronzmérkőzés Peter Westbrook (USA) 5–10 | 4. | |||
Pierre Guichot | 6. csoport Jürgen Nolte (FRG) | 1. | 5. csoport Vang Zsuj-csi (Wang Ruiji) (CHN) | 2. | 3. csoport Jürgen Nolte (FRG) | 1. | Ioan Pop (ROM) 3–10 | Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) 10–3 | Steve Mormando (USA) 10–8 | Peter Westbrook (USA) 8–10 | kiesett | 5. | |||
Frédéric Pietruszka Pascal Jolyot Patrick Groc Philippe Omnès Marc Cerboni | Tőr, csapat | 3. csoport | 1. | Kína (CHN) 9–4 | Olaszország (ITA) 7–9 | Ausztria (AUT) 9–3 | |||||||||
Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse | Párbajtőr, csapat | 1. csoport Kína (CHN) | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9–3 | Olaszország (ITA) 9–4 | NSZK (FRG) 5–8 | |||||||||
Jean-François Lamour Pierre Guichot Hervé Granger-Veyron Philippe Delrieu Franck Ducheix | Kard, csapat | 1. csoport NSZK (FRG) | 1. | erőnyerő | Románia (ROM) 9–4 | Olaszország (ITA) 3–9 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Véronique Brouquier | Tőr, egyéni | 6. csoport Margherita Zalaffi (ITA) | 2. | 2. csoport Oikava Azusza (JPN) | 2. | 4. csoport Liz Thurley (GBR) | 1. | Liz Thurley (GBR) 8–3 | Cornelia Hanisch (FRG) 6–8 | Csu Csing-jüan (Zhu Qingyuan) (CHN) 8–7 | Dorina Vaccaroni (ITA) 7–9 | kiesett | 5. | ||
Laurence Modaine-Cessac | 5. csoport Barbra Higgins (PAN) | 1. | 3. csoport Helen Smith (AUS) | 2. | 2. csoport Fiona McIntosh (GBR) | 3. | Margherita Zalaffi (ITA) 8–7 | Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) 4–8 | Linda Ann Martin (GBR) 8–3 | Cornelia Hanisch (FRG) 7–9 | kiesett | 6. | |||
Brigitte Latrille-Gaudin | 3. csoport Vincent Bradford (USA) | 1. | 6. csoport Jacynthe Poirier (CAN) | 2. | 1. csoport Madeleine Philion (CAN) | 4. | Dorina Vaccaroni (ITA) 3–8 | Li Hua-hua (Li Huahua) (CHN) 8–6 | Kerstin Palm (SWE) 8–2 | Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) 3–8 | kiesett | 8. | |||
Laurence Modaine-Cessac Pascale Trinquet-Hachin Brigitte Latrille-Gaudin Véronique Brouquier Anne Meygret | Tőr, csapat | 1. csoport Egyesült Államok (USA) | 1. | erőnyerő | Románia (ROM) 7–8 | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) 9–7 |
Források
- France at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Franciaország-portál
- Olimpiaportál