Thaiföld a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a lapnak a címében vagy szövegében a thai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket. |
Thaiföld az olimpiai játékokon | |||||
Thaiföld zászlaja | |||||
NOB-országkód: THA | |||||
OOB | Thaiföldi Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 52 fő 11 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szomrak Khamszing | ||||
Érmek 47. helyezés |
| ||||
Thaiföld az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Thaiföld az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 52 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Ponlit, VicsanVicsan Ponlit | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Thongburan, PornchaiPornchai Thongburan | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Suta, KhassarapornKhassaraporn Suta | Súlyemelés | Női 58 kg |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nanthana Khamvong | Egyes | A csoport Shirley Zhou (AUS) | 3. | kiesett | 49. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kongdech Natenee Vissanu Sophanich Boonyarit Phuksachat Sittichai Suwonprateep | 4 × 100 m váltó | 39,13 | 2. | 13. | 39,05 | 7. | 13. | kiesett | |
Jirachai Linglom Senee Kongtong Chalermpol Noohlong Narong Nilploy | 4 × 400 m váltó | 3:11,65 | 6. | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Trecia Roberts | 100 m gát | 13,16 | 4. | 24. | 12,96 | 5. | 11.** | 13,15 | 7. | 14. | kiesett | |
Wirawan Ruamsuk Supavadee Khawpeag Oranut Klomdee Trecia Roberts | 4 × 100 m váltó | 44,51 | 4. | 19.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Phuttharaksa Nikree | Egypárevezős | 8:22,54 | 4. | 8:27,25 | 3. | C/D | 8:29,60 | 4. | kiesett | 19. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Meerit Insawang | Egyéni műugrás | 306,24 | 43. | kiesett | |||
Suchat Pichi | Egyéni toronyugrás | 268,65 | 39. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Suban Pannon | Papírsúly | Dilshod Yuldashev (UZB) 16-6 | Valerij Szidorenko (UKR) 2-2 (RSC - sérülés) | kiesett | 9. | ||
Vicsan Ponlit | Légsúly | Vardan Zakarjan (GER) 17-2 | Andrew Kooner (CAN) 11-7 | Manuel Mantilla (CUB) 19-8 | Volodimir Szidorenko (UKR) 14-11 | Bolat Zsumagyilov (KAZ) 19-12 | |
Sontaya Chotipat Wongprates | Harmatsúly | erőnyerő | Justin Kane (AUS) 13-15 | kiesett | 9. | ||
Szomrak Khamszing | Pehelysúly | Andrés Ledesma (COL) 17-2 | Tulkunbay Turgunov (UZB) 7-2 | Rocky Juarez (USA) 16-31 | kiesett | 6. | |
Phongsit Veangviact | Könnyűsúly | erőnyerő | Mario Kindelán (CUB) 8-14 | kiesett | 9. | ||
Pongsak Hrientounthong | Kisváltósúly | Sven Paris (ITA) 3-14 | kiesett | 17. | |||
Parkpoom Jangphonak | Váltósúly | Geard Ajetović (YUG) 9-9 | Szerhij Docenko (UKR) 5-13 | kiesett | 9. | ||
Pornchai Thongburan | Nagyváltósúly | erőnyerő | Balzsay Károly (HUN) 17-12 | Mohamed Hikal (EGY) 15-9 | Marian Simion (ROM) 16-26 | kiesett | |
Somchai Cimlum | Középsúly | Jorge Gutiérrez (CUB) 11-20 | kiesett | 17. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tevarit Majchacheeap | Légpuska | 588 | 18.** | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 580 | 51. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1144 | 37. | kiesett | ||
Varavut Majchacheeap | 1126 | 43. | kiesett | ||
Légpuska | 575 | 45. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 583 | 47.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Chom Singnoi | 62 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Khassaraporn Suta | 58 kg | 92,5 | 3.* | 117,5 | 3. | 210,0 | |
Saipin Detsaeng | 63 kg | 102,5 | 3. | 120,0 | 4. | 222,5 | 4. |
Pawina Thongsuk | 69 kg | 100,0 | 5.* | 125,0 | 8.* | 225,0 | 7. |
Aphinya Pharksupho | 102,5 | 4. | 120,0 | 11. | 222,5 | 10. |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pharadon Szricsaphan | Egyes | Sávolt Attila (HUN) 6–2, 4–6, 7–5 | Magnus Norman (SWE) 5–7, 2–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tamarine Tanasugarn | Egyes | Tina Pisnik (SLO) 6–4, 6–3 | Venus Williams (USA) 2–6, 3–6 | kiesett | 17. | ||||
Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | Páros | Kolumbia (COL) Mariana Mesa Fabiola Zuluaga 7–6, 5–7, 6–4 | Japán (JPN) Mijagi Nana Szugijama Ai 2–6, 7–5, 6–2 | Hollandia (NED) Kristie Boogert Miriam Oremans 4–6, 6–3, 5–7 | kiesett | 5. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Boonsak Ponsana | Férfi egyes | Richard Vaughan (GBR) 8–15, 12–15 | kiesett | 33. | ||||
Pramote Teerawiwatana Tesana Panvisavas | Férfi páros | Hollandia (NED) Dennis Lens Quinten van Dalm 15–11, 15–7 | Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 15–11, 15–17, 9–15 | kiesett | 9. | |||
Sujitra Ekmongkolpaisarn | Női egyes | Mette Sørensen (DEN) 7–11, 10–13 | kiesett | 33. | ||||
Saralee Thungthongkam Sujitra Ekmongkolpaisarn | Női páros | Ausztrália (AUS) Kellie Lucas Rayoni Head 15–7, 15–4 | Kína (CHN) Huang Nanyan Jang Vej 1–15, 4–15 | kiesett | 9. | |||
Saralee Thungthongkam Khunakorn Sudhisodhi | Vegyes páros | Ausztrália (AUS) Rhonda Cator Peter Blackburn 11–15, 15–7, 17–16 | Dél-Korea (KOR) Na Kjongmin Kim Dongmun 7–15, 2–15 | kiesett | 9. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vicha Ratanachote | 200 m gyors | 1:54,91 | 8. | 43. | kiesett | ||||
Torwai Sethsothorn | 400 m gyors | 3:56,68 | 1. | 24. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:39,60 | 4. | 28. | kiesett | |||||
200 m hát | 2:05,52 | 4. | 35. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:28,42 | 8. | 32. | kiesett | |||||
Dulyarit Phuangthong | 100 m hát | 58,48 | 3. | 43. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:04,15 | 5. | 38. | kiesett | |||||
Ratapong Sirasanont | 200 m mell | 2:23,95 | 8. | 41. | kiesett | ||||
Pathunyu Timsomruay | 200 m vegyes | 2:08,38 | 8. | 43. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pilin Tachakittiranan | 50 m gyors | 27,31 | 3. | 45. | kiesett | ||||
100 m gyors | 58,69 | 5. | 39. | kiesett | |||||
200 m gyors | 2:05,88 | 5. | 30. | kiesett | |||||
400 m gyors | 4:29,28 | 8. | 39. | kiesett | |||||
Chonlathorn Vorathamrong | 100 m hát | 1:05,98 | 3. | 35. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:21,59 | 8. | 30. | kiesett | |||||
Praphalsai Minpraphal | 100 m pillangó | 1:02,99 | 5. | 37. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Arun Homraruen | Szörfvitorlázás | 27 | 26 | 13 | 25 | 29 | 26 | 19 | 16 | 23 | (30) | (32) | 204,0 | 29. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Napalai Tansai | Szörfvitorlázás | 16 | 23 | (25) | 21 | 16 | 15 | 14 | 17 | (25) | 17 | 9 | 148,0 | 19. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Veerasit Puangnak | Laser | 37 | 36 | 28 | 20 | 23 | 38 | 3 | (40) | 20 | (39) | 33 | 238,0 | 31. |
Források
- Thailand at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap