Roeien op de Olympische Zomerspelen 1964
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vjatsjeslav Ivanov | URS | 8:22.51 |
2 | Achim Hill | EUA | 8:26.24 |
3 | Gottfried Kottmann | SUI | 8:29.68 |
4 | Alberto Demiddi | ARG | 8:31.51 |
5 | Murray Watkinson | NZL | 8:35.57 |
6 | Donald Spero | USA | 8:37.53 |
7 | Robert Groen | NED | 7:17.50 |
8 | Leif Gotfredsen | CAN | 7:28.70 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Oleg Tjoerin Boris Doebrovsky | URS | 7:10.66 |
2 | Seymour Cromwell James Storm | USA | 7:13.16 |
3 | Vladimír Andrs Pavel Hofmann | TCH | 7:14.23 |
4 | Melchior Bürgin Martin Studach | SUI | 7:24.97 |
5 | Helmut Lebert Josef Steffes-Mies | EUA | 7:30.03 |
6 | René Duhamel Bernard Monnereau | FRA | 7:41.80 |
7 | Arnold Cooke Peter Webb | GBR | 6:44.39 |
8 | Max Alwin Peter Bots | NED | 6:47.07 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | George Hungerford Roger Jackson | CAN | 7:32.94 |
2 | Steven Blaisse Ernst Veenemans | NED | 7:33.40 |
3 | Michael Schwan Wolfgang Hottenrott | EUA | 7:38.63 |
4 | James Lee Nicholson Stewart Farquharson | GBR | 7:42.00 |
5 | Peter Fich Christiansen Hans Jørgen Boye | DEN | 7:48.13 |
6 | Toimi Pitkänen Veli Lehtelä | FIN | 8:05.74 |
7 | Peter Bolligen Nicolas Gobet | SUI | 7:05.71 |
8 | Czesław Nawrot Alfons Ślusarski | POL | 7:08.38 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Edward Ferry Conn Findlay Henry Kent Mitchell (stuurman) | USA | 8:21.23 |
2 | Jacques Morel Georges Morel Jean-Claude Darouy (stuurman) | FRA | 8:23.15 |
3 | Erik Hartsuiker Herman Rouwé Jan Just Bos (stuurman) | NED | 8:23.42 |
4 | Nikolai Safronov Leonid Rakovsjtsjik Igor Roedakov (stuurman) | URS | 8:24.85 |
5 | Václav Chalupa Jiří Pálka Zdeněk Mejstřík (stuurman) | TCH | 8:36.21 |
6 | Kazimierz Naskręcki Marian Siejkowski Stanisław Kozera (stuurman) | POL | 8:40.00 |
7 | Günter Bergau Peter Gorny Karl-Heinz Danielowski (stuurman) | EUA | 7:27.98 |
8 | Alfred Sageder Josef Kloimstein Peter Salzbacher (stuurman) | AUT | 7:31.65 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Ørsted Hansen Bjørn Hasløv Erik Petersen Kurt Helmudt | DEN | 6:59.30 |
2 | John Michael Russell Hugh Wardell-Yerburgh William Barry John James | GBR | 7:00.47 |
3 | Geoffrey Picard Richard Lyon Theodore Mittet Ted Nash | USA | 7:01.37 |
4 | Sjoerd Wartena Jim Enters Herman Boelen Sipke Castelein | NED | 7:09.98 |
5 | Romano Sgheiz Fulvio Balatti Giovanni Zucchi Luciano Sgheiz | ITA | 7:10.05 |
6 | Günter Schroers Horst Effertz Albrecht Müller Manfred Misselhorn | EUA | 7:10.33 |
7 | Tselestinas Joetsis Eugenius Levitskas Jonas Matiejūnas Anatoli Sass | URS | 6:22.03 |
8 | Dieter Ebner Horst Kuttelwascher Dieter Losert Manfred Krausbar | AUT | 6:24.15 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Neusel Bernhard Britting Joachim Werner Egbert Hirschfelder Jürgen Oelke (stuurman) | EUA | 7:00.44 |
2 | Renato Bosatta Emilio Trivini Giuseppe Galante Franco De Pedrina Giovanni Spinola (stuurman) | ITA | 7:02.84 |
3 | Lex Mullink Jan van de Graaff Freek van de Graaff Bobbie van de Graaf Marius Klumperbeek (stuurman) | NED | 7:06.46 |
4 | Yves Fraisse Claude Pache Gérard Jacquesson Michel Dumas Jean Claude Darouy (stuurman) | FRA | 7:13.92 |
5 | Anatoli Tkatsjoek Vitali Koerdtsjenko Boris Koezmin Vladimir Jevsejev Anatoli Loezgin (stuurman) | URS | 7:16.05 |
6 | Szczepan Grajczyk Marian Leszczyński Ryszard Lubicki Andrzej Nowaczyk Jerzy Pawłowski (stuurman) | POL | 7:28.15 |
7 | Paul Gunderson Harry Pollock Thomas Pollock James Tew Edward Washburn (stuurman) | USA | 6:43.68 |
8 | Darien Boswell Alistair Dryden Peter Masfen Dudley Storey Robert Page (stuurman) | NZL | 6:45.16 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joseph Amlong Thomas Amlong Harold Budd Emory Clark Stanley Cwiklinski Hugh Foley Bill Knecht William Stowe Róbert Zimonyi (stuurman) | USA | 6:18.23 |
2 | Klaus Aeffke Klaus Bittner Karl-Heinrich von Groddeck Hans-Jürgen Wallbrecht Klaus Behrens Jürgen Schröder Jürgen Plagemann Horst Meyer Thomas Ahrens (stuurman) | EUA | 6:23.29 |
3 | Petr Čermák Jiří Lundák Jan Mrvík Július Toček Josef Věntus Luděk Pojezný Bohumil Janoušek Richard Nový Miroslav Koníček (stuurman) | TCH | 6:25.11 |
4 | Boris Klavora Jadran Barut Jože Berc Vjekoslav Skalak Marko Mandič Alojz Colja Pavao Martić Lucijan Kleva Zdenko Balaš (stuurman) | YUG | 6:27.15 |
5 | Juozas Jagelavičius Joeri Soeslin Piatras Karla Vytautas Briedis Vladimir Sterlik Zigmas Joekna Antanas Bagdanavičius Ričardas Vaitkevičius Joeri Lorentson (stuurman) | URS | 6:30.69 |
6 | Dario Giani Sergio Tagliapietra Giampietro Gilardi Francesco Glorioso Pietro Polti Giuseppe Schiavon Orlando Savarin Sereno Brunello Ivo Stefanoni (stuurman) | ITA | 6:42.78 |
7 | André Fevret Pierre Maddaloni André Sloth Joseph Moroni Robert Dumontois Jean-Pierre Grimaud Bernard Meynadier Michel Viaud Alain Bouffard (stuurman) | FRA | 5:58.57 |
8 | David Ramage David Boykett Terence Davies Robert Lachel Paul Guest Martin Tomanovits Brian Vear Graeme McCall Kevin Wickham (stuurman) | AUS | 6:02.21 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 2 | 1 | 1 | 4 |
2 | Sovjet-Unie | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Duits eenheidsteam | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Canada | 1 | 0 | 0 | 1 |
Denemarken | 1 | 0 | 0 | 1 | |
6 | Nederland | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Frankrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Italië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Groot-Brittannië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 | Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |