Tsjecho-Slowakije op de Olympische Zomerspelen 1956
Tsjecho-Slowakije op de Olympische Spelen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Tsjecho-Slowakije | |||||||||||
IOC-landcode | TCH | |||||||||||
Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne (deels Stockholm) | ||||||||||||
| ||||||||||||
Tsjecho-Slowakije op de Zomerspelen | ||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 | ||||||||||||
Tsjecho-Slowakije op de Winterspelen | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 | ||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||
Bohemen (1900–1912) Tsjechië (1994–) Slowakije (1994–) | ||||||||||||
|
Tsjecho-Slowakije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne, Australië.
De atleten waren van plan met het vliegtuig terug te keren, maar vanwege een dreiging van een terroristische aanslag werd er per boot en trein terug naar Moskou gereisd en vervolgens per vliegtuig naar Praag. De reis nam 31 dagen in beslag.
Medailles
1 Goud
- Atletiek - Vrouwen discuswerpen, Olga Fikotová
2 Zilver
- Schieten - 50 m geweer drie posities, Otakar Hořínek
- Turnen - Vrouwen evenwichtsbalk, Eva Bosáková
- Wielersport - 1.000 m tijdrit, Ladislav Fouček
- Wielersport - tandem; Ladislav Fouček, Václav Machek
3 Brons
- Atletiek - Mannen kogelstoten, Jiří Skobla
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen marathon
- Emil Zátopek — 2:29.34 (→ 6e plaats)
- Pavel Kantorek — 2:52.05 (→ 27e plaats)
Wielersport
Mannen 1.000 m scratch sprint
- Ladislav Fouček — 6e plaats
Mannen 1.000 m tijdrit
- Ladislav Fouček — 1.11,4 (→ 2 Zilver)
Mannen 2.000 m tandem
- Ladislav Fouček
Václav Machek — 2 Zilver
Mannen 4.000 m ploegenachtervolging
- František Jursa
Jaroslav Cihlár
Jirí Nouza
Jirí Opavský — 7e plaats
Mannen individuele wegwedstrijd
- František Jursa — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
- Jaroslav Cihlár — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
- Jirí Nouza — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
- Jirí Opavský — niet gefinisht (→ niet geklasseerd)
Bronnen, noten en/of referenties
|