Fiodor Klimow
Ksienija Stołbowa i Fiodor Klimow na mistrzostwach świata 2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reprezentacja | Rosja | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data i miejsce urodzenia | 7 września 1990 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wzrost | 181 cm | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Konkurencja | Pary sportowe (2008–2018) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Partner sportowy | Ksienija Stołbowa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Trener | Nina Mozer, Władisław Żownirskij | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Klub | SDUSHOR St. Petersburg | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rekordy życiowe ISU | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dorobek medalowy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Fiodor Aleksandrowicz Klimow, ros. Фёдор Александрович Климов (ur. 7 września 1990 w Leningradzie) – rosyjski łyżwiarz figurowy startujący w parach sportowych. Mistrz i wicemistrz olimpijski z Soczi (2014; złoto drużynowo, srebro w parach sportowych), wicemistrz świata (2014), 3-krotny wicemistrz Europy (2014, 2015, 2018), zwycięzca finału Grand Prix (2015), wicemistrz świata juniorów (2011) oraz 3-krotny mistrz Rosji (2014, 2015, 2017).
Osiągnięcia
Pary sportowe
Z Ksieniją Stołbową
Zawody | 09–10 | 10–11 | 11–12 | 12–13 | 13–14 | 14–15 | 15–16 | 16–17 | 17–18 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Międzynarodowe[1] | ||||||||||||||||||
Igrzyska olimpijskie | 2 | |||||||||||||||||
Mistrzostwa świata | 2 | 4 | 5 | WD | ||||||||||||||
Mistrzostwa Europy | 3 | 6 | 2 | 2 | WD | 4 | 2 | |||||||||||
GP Finał Grand Prix | 2 | 1 | 4 | |||||||||||||||
GP Cup of China | 3 | |||||||||||||||||
GP NHK Trophy | WD | 2 | ||||||||||||||||
GP Rostelecom Cup | 4 | 4 | 1 | 1 | WD | 2 | ||||||||||||
GP Skate America | 5 | 3 | 4 | |||||||||||||||
GP Trophée Eric Bompard | 7 | 5 | 1 | |||||||||||||||
CS Finlandia Trophy | 3 | |||||||||||||||||
CS Memoriał Ondreja Nepeli | 1 | |||||||||||||||||
Bavarian Open | 1 | |||||||||||||||||
International Cup of Nice | 2 | |||||||||||||||||
Warsaw Cup | 1 | |||||||||||||||||
Zimowa Uniwersjada | 1 | |||||||||||||||||
Międzynarodowe: Kategorie młodzieżowe[1] | ||||||||||||||||||
Mistrzostwa świata juniorów | 3 | 2 | ||||||||||||||||
JGP Finał | 7 | 2 | ||||||||||||||||
JGP w Austrii | 1 | |||||||||||||||||
JGP na Białorusi | 7 | |||||||||||||||||
JGP w USA | 2 | |||||||||||||||||
JGP w Wielkiej Brytanii | 1 | |||||||||||||||||
Krajowe[1] | ||||||||||||||||||
Mistrzostwa Rosji | 6 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | |||||||||||
Mistrzostwa Rosji juniorów | 1 | 1 | ||||||||||||||||
Zawody drużynowe[1] | ||||||||||||||||||
Igrzyska olimpijskie | 1 T 1 P | |||||||||||||||||
Team Challenge Cup | 2 |
Z Aleksandrą Małachową
Zawody | 08–09 | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Krajowe[2] | |||||||||||||||||
Mistrzostwa Rosji juniorów | 8 |
Soliści
Zawody | 06–07 | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Krajowe[2] | |||||||||||||||||
Mistrzostwa Rosji juniorów | 9 |
Przypisy
Bibliografia
- International Skating Union Biography – Ksenia Stolbova / Fedor Klimov. ISU. [dostęp 2019-07-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-29)]. (ang.).
- FSkate – Климов Фёдор Александрович. FSkate. [dostęp 2019-07-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-08)]. (ros.).
- p
- d
- e
- 1908: Ulrich Salchow
- 1920: Gillis Grafström
- 1924: Gillis Grafström
- 1928: Gillis Grafström
- 1932: Karl Schäfer
- 1936: Karl Schäfer
- 1948: Dick Button
- 1952: Dick Button
- 1956: Hayes Alan Jenkins
- 1960: David Jenkins
- 1964: Manfred Schnelldorfer
- 1968: Wolfgang Schwarz
- 1972: Ondrej Nepela
- 1976: John Curry
- 1980: Robin Cousins
- 1984: Scott Hamilton
- 1988: Brian Boitano
- 1992: Wiktor Petrenko
- 1994: Aleksiej Urmanow
- 1998: Ilja Kulik
- 2002: Aleksiej Jagudin
- 2006: Jewgienij Pluszczenko
- 2010: Evan Lysacek
- 2014: Yuzuru Hanyū
- 2018: Yuzuru Hanyū
- 2022: Nathan Chen
- 1908: Madge Syers
- 1920: Magda Julin
- 1924: Herma Plank-Szabó
- 1928: Sonja Henie
- 1932: Sonja Henie
- 1936: Sonja Henie
- 1948: Barbara Ann Scott
- 1952: Jeanette Altwegg
- 1956: Tenley Albright
- 1960: Carol Heiss
- 1964: Sjoukje Dijkstra
- 1968: Peggy Fleming
- 1972: Beatrix Schuba
- 1976: Dorothy Hamill
- 1980: Anett Pötzsch
- 1984: Katarina Witt
- 1988: Katarina Witt
- 1992: Kristi Yamaguchi
- 1994: Oksana Bajuł
- 1998: Tara Lipinski
- 2002: Sarah Hughes
- 2006: Shizuka Arakawa
- 2010: Kim Yu-na
- 2014: Adelina Sotnikowa
- 2018: Alina Zagitowa
- 2022: Anna Szczerbakowa
- 1908: Anna Hübler / Heinrich Burger
- 1920: Ludowika Jakobsson / Walter Jakobsson
- 1924: Helene Engelmann / Alfred Berger
- 1928: Andrée Joly / Pierre Brunet
- 1932: Andrée Brunet / Pierre Brunet
- 1936: Maxi Herber / Ernst Baier
- 1948: Micheline Lannoy / Pierre Baugniet
- 1952: Ria Falk / Paul Falk
- 1956: Sissy Schwarz / Kurt Oppelt
- 1960: Barbara Wagner / Robert Paul
- 1964: Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow
- 1968: Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow
- 1972: Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow
- 1976: Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew
- 1980: Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew
- 1984: Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew
- 1988: Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow
- 1992: Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew
- 1994: Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow
- 1998: Oksana Kazakowa / Artur Dmitrijew
- 2002: Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze i Jamie Salé i David Pelletier
- 2006: Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin
- 2010: Shen Xue / Zhao Hongbo
- 2014: Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow
- 2018: Alona Sawczenko / Bruno Massot
- 2022: Sui Wenjing / Han Cong
- 1976: Ludmiła Pachomowa / Aleksandr Gorszkow
- 1980: Natalja Liniczuk / Giennadij Karponosow
- 1984: Jayne Torvill / Christopher Dean
- 1988: Natalja Biestiemjanowa / Andriej Bukin
- 1992: Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko
- 1994: Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow
- 1998: Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow
- 2002: Marina Anisina / Gwendal Peizerat
- 2006: Tatjana Nawka / Roman Kostomarow
- 2010: Tessa Virtue / Scott Moir
- 2014: Meryl Davis / Charlie White
- 2018: Tessa Virtue / Scott Moir
- 2022: Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
- p
- d
- e
|
- Olympedia: 128357