Lekkoatletyka na Igrzyskach Panamerykańskich 2003
Zawody lekkoatletyczne na Igrzyskach Panamerykańskich 2003 w Santo Domingo odbyły się w dniach 5–9 sierpnia.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m szczegóły | Michael Frater | 10.21 | Mardy Scales | 10.22 | Anson Henry | 10.30 |
Bieg na 200 m | Kenny Brokenburr | 20.42 | Christopher Williams | 20.54 | André da Silva | 20.68 |
Bieg na 400 m | Mitch Potter | 45.11 | Yeimer López | 45.13 | Alleyne Francique | 45.51 |
Bieg na 800 m | Achraf Tadili | 1:45.05 | Osmas dos Santos | 1:45.64 | Fabiano Peçanha | 1:46.39 |
Bieg na 1500 m | Hudson de Souza | 3:45.72 | Michael Stember | 3:46.31 | Grant Robison | 3:46.68 |
Bieg na 5000 m | Hudson de Souza | 13:50.71 | José David Galván | 13:52.92 | Marílson dos Santos | 13:56.90 |
Bieg na 10 000 m | Teodoro Vega | 28:49.38 | Marílson dos Santos | 28:49.48 | Dan Browne | 29:06.23 |
Maraton | Vanderlei de Lima | 2:19:08 | Bruce Deacon | 2:20:35 | Diego Colorado | 2:21:48 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Néstor Nieves | 8:34.26 | Joël Bourgeois | 8:36.78 | Anthony Famiglietti | 8:40.22 |
Bieg na 110 m przez płotki | Yuniel Hernández | 13.35 | Larry Wade | 13.35 | Márcio de Souza | 13.45 |
Bieg na 400 m przez płotki | Félix Sánchez | 48.19 | Eric Thomas | 48.74 | Dean Griffiths | 49.35 |
Chód na 20 km | Jefferson Pérez | 1:23:06 | Bernardo Segura | 1:23:31 | Alejandro López | 1:24:33 |
Chód na 50 km | Germán Sánchez | 4:05:01 | Mário dos Santos | 4:07:36 | luis Fernando García | 4:12:14 |
Sztafeta 4 x 100 m[1] | Brazylia Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Claudinei da Silva | 38,44 | Trynidad i Tobago Niconnor Alexander Marc Burns Ato Boldon Darrel Brown | 38,53 | Kuba José Ángel César José Carlos Peña Luis Alexander Reyes Juan Pita | 39,09 |
Sztafeta 4 x 400 m[2] | Jamajka Michael Campbell Sanjay Ayre Lansford Spence Davian Clarke | 3:01,81 | Stany Zjednoczone Mitch Potter Ja'Warren Hooker Adam Steele Adam Davis | 3:01,87 | Dominikana Arismendy Peguero Carlos Santa Julio Vidal Félix Sánchez | 3:02,02 |
Skok wzwyż | Germaine Mason | 2.34 | Jamie Nieto | 2.28 | Terrance Woods | 2.22 |
Skok o tyczce | Toby Stevenson | 5.45 | Russ Buller | 5.40 | Dominic Johnson | 5.40 |
Skok w dal | Iván Pedroso | 8.23 | Luis Méliz | 8.20 | Victor Castillo | 7.98 |
Trójskok | Yoandri Betanzos | 17.26 | Jadel Gregório | 17.03 | Yoelbi Quesada | 16.78 |
Pchnięcie kulą | Reese Hoffa | 20.95 | Marco Antonio Verni | 20.14 | Brad Snyder | 20.10 |
Rzut dyskiem | Jason Tunks | 63.70 | Frank Casañas | 62.61 | Loy Martínez | 61.36 |
Rzut młotem | Juan Ignacio Cerra | 75.53 | James Parker | 74.35 | Yosvany Suárez | 70.24 |
Rzut oszczepem | Emeterio González | 81.72 | Isbel Luaces | 80.95 | Breaux Greer | 79.21 |
Dziesięciobój | Stephen Moore | 7809 pkt | Luiggy Llanos | 7704 pkt | Yonelvis Águila | 7593 pkt |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Lauryn Williams | 11.12 | Angela Williams | 11.15 | Liliana Allen | 11.28 |
Bieg na 200 m | Roxana Díaz | 22.69 | Cydonie Mothersill | 22.86 | Allyson Felix | 22.93 |
Bieg na 400 m | Ana Guevara | 50.36 | Hazel-Ann Regis | 51.56 | Aliann Pompey | 52.06 |
Bieg na 800 m | Adriana Muñoz | 2:02.56 | Marian Burnett | 2:03:58 | Christiane dos Santos | 2:04.37 |
Bieg na 1500 m | Adriana Muñoz | 4:09.57 | Mary Jayne Harrelson | 4:09.72 | Mardrea Hyman | 4:10.08 |
Bieg na 5000 m | Adriana Fernández | 15:30.65 | Nora Rocha | 15:40.98 | Nicole Jefferson | 15:42.40 |
Bieg na 10 000 m | Adriana Fernández | 33:16.05 | Yudelkis Martínez | 33:55.12 | Bertha Sánchez | 33:56.17 |
Maraton | Márcia Narloch | 2:39:54 | Mariela González | 2:42:55 | Erika Olivera | 2:44.52 |
Bieg na 100 m przez płotki | Brigitte Foster | 12.67 | Perdita Felicien | 12.70 | Lacena Golding-Clarke | 12.79 |
Bieg na 400 m przez płotki | Joanna Hayes | 54.77 | Daimí Pernía | 55.10 | Andrea Blackett | 55.24 |
Chód na 20 km | Victoria Palacios | 1:35:16 | Rosario Sánchez | 1:35:21 | Joanne Dow | 1:24:33 |
Sztafeta 4 x 100 m[3] | Stany Zjednoczone Angela Williams Consuella Moore Angela Daigle-Bowen Lauryn Williams | 43,06 | Kuba Dainelky Pérez Roxana Díaz Virgen Benavides Mileidys Lazo | 43,40 | Jamajka | 43,71 |
Sztafeta 4 x 400 m[4] | Stany Zjednoczone Me’Lisa Barber Moushaumi Robinson Julian Clay Deedee Trotter | 3:26,40 | Jamajka Naleya Downer Michelle Burgher Novlene Williams-Mills Allison Beckford | 3:27,34 | Brazylia Maria Laura Almirão Josiane Tito Geisa Aparecida Coutinho Lucimar Teodoro | 3:28,07 |
Skok wzwyż | Juana Arrendel | 1.94 | Romary Rifka | 1.94 | Yarianny Argüelles | 1.89 |
Skok o tyczce | Melissa Mueller | 4.40 | Carolina Torres | 4.30 | Stephanie McCann | 4.20 |
Skok w dal | Alice Falaiye | 6.43 | Jackie Edwards | 6.41 | Yargelis Savigne | 6.40 |
Trójskok | Mabel Gay | 14.42 | Yuliana Pérez | 13.99 | Yusmay Bicet | 13.90 |
Pchnięcie kulą | Yumileidi Cumbá | 19.31 | Elisângela Adriano | 18.48 | Fior Vásquez | 18.14 |
Rzut dyskiem | Aretha Hill | 63.30 | Analeys Fernández | 61.26 | Yania Ferrales | 60.03 |
Rzut młotem | Yipsi Moreno | 74.25 | Yunaika Crawford | 69.57 | Candice Scott | 69.06 |
Rzut oszczepem | Kim Kreiner | 60.86 | Laverne Eve | 60.68 | Osleidys Menéndez | 60.20 |
Siedmiobój | Tiffany Lott-Hogan | 6064 pkt. | Nicole Haynes | 5959 pkt. | Magalys García | 5864 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Razem |
1 | Stany Zjednoczone | 13 | 11 | 8 | 32 |
2 | Kuba | 10 | 10 | 11 | 31 |
3 | Meksyk | 6 | 5 | 2 | 13 |
4 | Brazylia | 5 | 5 | 6 | 16 |
5 | Jamajka | 4 | 2 | 4 | 10 |
6 | Kanada | 3 | 4 | 3 | 10 |
7 | Dominikana | 2 | 0 | 2 | 4 |
8 | Wenezuela | 1 | 0 | 1 | 2 |
9= | Argentyna | 1 | 0 | 0 | 1 |
9= | Ekwador | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Chile | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Bahamy | 0 | 2 | 0 | 2 |
13= | Grenada | 0 | 1 | 1 | 2 |
13= | Gujana | 0 | 1 | 1 | 2 |
13= | Trynidad i Tobago | 0 | 1 | 1 | 2 |
16= | Kajmany | 0 | 1 | 0 | 1 |
16= | Portoryko | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Kolumbia | 0 | 0 | 2 | 2 |
19= | Barbados | 0 | 0 | 1 | 1 |
19= | Gwatemala | 0 | 0 | 1 | 1 |
19= | Saint Lucia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Multimedaliści
Zawodnik | Narodowość | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Razem |
Hudson de Souza | Brazylia | 2 | 0 | 0 | 2 |
Adriana Muñoz | Kuba | 2 | 0 | 0 | 2 |
Adriana Fernández | Meksyk | 2 | 0 | 0 | 2 |
Mitch Potter | Stany Zjednoczone | 1 | 1 | 0 | 2 |
Roxana Díaz | Kuba | 1 | 1 | 0 | 2 |
André da Silva | Brazylia | 1 | 0 | 1 | 2 |
Przypisy
Bibliografia
- PAG Santo Domingo 5 - 9 August 2003 [online], tilastopaja.org [dostęp 2011-10-23] (ang.).
- XIV Pan American Games / PAG Santo Domingo DOM [online], athlecac.org [dostęp 2011-09-10] [zarchiwizowane z adresu 2005-05-05] (ang.).
- p
- d
- e