Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
| ||
Szczegóły turnieju | ||
Miejscowość | Singapur | |
---|---|---|
Arena | Bishan Stadium | |
Data otwarcia | 17 sierpnia 2010 | |
Data zamknięcia | 23 sierpnia 2010 |
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 17 do 19 (kwalifikacje) oraz od 21 do 23 sierpnia (finały) w Singapurze[1][2][3].
W igrzyskach wystąpili sportowcy urodzeni pomiędzy 1 stycznia 1993 roku i 31 grudnia 1994 roku[1]. Sportowcy, którzy rywalizowali w igrzyskach zostali wyłonieni w kontynentalnych eliminacjach, które zostały rozegrane wiosną 2010 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m (szczegóły) | Odane Skeen | 10,42 PB | Masaki Nishimoto | 10,51 PB | David Bolarinwa | 10,51 |
Bieg na 200 m (szczegóły) | Xie Zhenye | 21,22 | Keisuke Homma | 21,27 | Patrick Domogala | 21,36 |
Bieg na 400 m (szczegóły) | Luguelin Santos | 47,11 | Ruan Greyling | 47,22 PB | Alfas Kishoyan | 47,24 PB |
Bieg na 1000 m (szczegóły) | Mohammed Aman | 2:19,54 PB | Hamza Driouch | 2:21,25 | Charlie Grice | 2:21,85 PB |
Bieg na 3000 m (szczegóły) | Abrar Osman | 8:07,24 | Fekru Jebesa | 8:08,53 | Hicham Sigueni | 8:08,55 SB |
Bieg na 110 m przez płotki (szczegóły) | Nicholas Hough | 13,37 PB | Wang Dongqiang | 13,41 PB | Jussi Kanervo | 13,53 PB |
Bieg na 400 m przez płotki (szczegóły) | Norge Lara Sotomayor | 50,69 | Kumar Durgesh | 50,81 PB | William Mbevi Mutunga | 51,23 PB |
Bieg na 2000 m z przeszkodami (szczegóły) | Peter Matheka Mutuku | 5:37,63 PB | Habtamu Fayisa | 5:39,10 | Zacharia Kiprotich | 5:41,25 PB |
Sztafeta szwedzka (szczegóły) | Ameryka Caio dos Santos Odane Skeen Najee Glass Luguelin Santos | 1:51,38 | Europa David Bolarinwa Tomasz Kluczyński Marco Lorenzi Nikita Ugłow | 1:52,11 | Australia i Oceania Lepani Naivalu John Rivan Nicholas Hough Raheen Williams | 1:52,71 |
Chód na 10000 m (szczegóły) | Ihor Laszczenko | 42:43,93 | Oscar Villavicencio | 43:46,00 PB | Pawieł Parszyn | 44:18,04 |
Skok w dal (szczegóły) | Caio dos Santos | 7,69 | Sho Matsubara | 7,65 PB | Rudolph Pienaar | 7,53 PB |
Trójskok (szczegóły) | Radame Fabar Sanchez | 16,37 PB | Fu Haitao | 16,14 PB | Georgi Conow | 15,80 |
Skok wzwyż (szczegóły) | Dmitriy Kroyter | 2,19 | Brandon Starc | 2,19 PB | Wiktor Czernysz | 2,17 PB |
Skok o tyczce (szczegóły) | Didac Salas | 5,05 PB | Thiago da Silva | 5,05 PB | Theodoros Hrisantopoulos | 4,95 PB |
Pchnięcie kulą (szczegóły) | Krzysztof Brzozowski | 23,23 WYB | Jacko Gill | 22,60 PB | Dennis Lewke | 21,22 PB |
Rzut dyskiem (szczegóły) | Jacques Du Plessis | 63,94 PB | Arjun Kumar | 62,52 | Jaromír Mazgal | 60,31 |
Rzut młotem (szczegóły) | Liu Binbin | 73,99 PB | Alexandros Poursanidis | 70,30 | Balázs Töreky | 70,13 |
Rzut oszczepem (szczegóły) | Braian Toledo | 81,78 | Devin Bogert | 76,88 PB | Intars Išejevs | 74,23 PB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m (szczegóły) | Josephine Omaka | 11,58 | Myasia Jacobs | 11,64 | Fany Chalas | 11,65 SB |
Bieg na 200 m (szczegóły) | Nkiruka Florence Nwakwe | 23,46 | Tina Gaither | 23,68 PB | Olivia Ekponé | 23,75 PB |
Bieg na 400 m (szczegóły) | Robin Reynolds | 52,57 SB | Bianca Răzor | 53,10 | Bukola Abogunloko | 53,47 |
Bieg na 1000 m (szczegóły) | Tizita Bogale | 2:43,24 PB | Andrina Schlaepfer | 2:43,84 | Damaris Muthee | 2:45,42 PB |
Bieg na 3000 m (szczegóły) | Gladys Chesir | 9:13,58 PB | Moe Kyuma | 9:23,70 | Aikaterini Berdousi | 9:37,56 PB |
Bieg na 100 m przez płotki (szczegóły) | Jekatierina Bleskina | 13,34 | Michelle Jenneke | 13,46 PB | Noemi Zbären | 13,50 |
Bieg na 400 m przez płotki (szczegóły) | Aurélie Chaboudez | 58,41 PB | Stina Troest | 58,88 PB | Ołena Kolisnyczenko | 59,25 |
Bieg na 2000 m z przeszkodami (szczegóły) | Virginia Nyambura | 6:29,97 PB | Tsehynesh Tsenga | 6:37,81 | Oksana Rajta | 6:41,49 PB |
Sztafeta szwedzka (szczegóły) | Ameryka Myasia Jacobs Tynia Gaither Rashan Brown Robin Reynolds | 2:05,62 | Afryka Josephine Omaka Nkiruka Florence Nwakwe Izelle Neuhoff Bukola Abogunloko | 2:06,19 | Europa Annie Tagoe Anna Bongiorni Sonja Mosler Bianca Răzor | 2:07,59 |
Chód na 5000 m (szczegóły) | Anna Clemente | 22:27,38 | Mao Yanxue | 22:29,42 | Nadieżda Leontjewa | 22:35,05 |
Skok w dal (szczegóły) | Lena Malkus | 6,40 | Alina Rotaru | 6,38 | Le'Tristan Pledger | 6,17 SB |
Trójskok (szczegóły) | Khadijatou Sagnia | 13,56 PB | Sokhna Galle | 13,04 | Hanna Ałeksandrowa | 12,64 |
Skok wzwyż (szczegóły) | Maria Kuczina | 1,89 | Alessia Trost | 1,86 | Aneta Rydz | 1,79 |
Skok o tyczce (szczegóły) | Angelica Bengtsson | 4,30 | Elizabeth Parnov | 4,25 | Hanna Szełech | 4,20 |
Pchnięcie kulą (szczegóły) | Natalia Troniewa | 15,66 | Gu Siyu | 15,49 | Anna Wloka | 15,48 |
Rzut dyskiem (szczegóły) | Shanice Craft | 55,49 PB | Krisztina Váradi | 49,92 | Heidi Schmidt | 47,57 PB |
Rzut młotem (szczegóły) | Alexia Sedykh | 59,08 | Alena Nawahrodska | 57,34 | Xia Youlian | 56,62 |
Rzut oszczepem (szczegóły) | Kateryna Derun | 54,59 PB | Lismania Muñoz | 52,40 | Hannah Carson | 50,64 |
Zobacz też
Przypisy
- ↑ a b 1st Youth Olympic Games (Athletics). [dostęp 2009-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (29 grudnia 2009)]. (ang.).
- ↑ Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Singapurze – od wtorku kwalifikacje. Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 2010-08-15]. (pol.).
- ↑ Athletics competition to begin Tuesday at Youth Olympic Games. iaaf.org. [dostęp 2010-08-15]. (pol.).
Bibliografia
- 1st Youth Olympic Games Singapore SIN 17 – 23 August 2010. tilastopaja.org. [dostęp 2010-08-19]. (ang.).
- Marty Post: Strong performances in qualifying - Youth Olympic Games, Day 1. iaaf.org. [dostęp 2010-08-21]. (ang.).
- Marty Post: Favourites continue to shine in Singapore - Youth Olympic Games, Day 2. iaaf.org. [dostęp 2010-08-21]. (ang.).
- Marty Post: Fields set for Singapore finals – Youth Olympic Games, Day 3. iaaf.org. [dostęp 2010-08-21]. (ang.).
- Marty Post: Skeen and Bengtsson deliver on Singapore expectations – Youth Olympic Games, Day 4. iaaf.org. [dostęp 2010-08-21]. (ang.).
- MartyM. Post MartyM., Brzozowski sets Shot Put World youth best in Singapore – Youth Olympic Games, Day 5 [online], iaaf.org [dostęp 2010-08-22] (ang.).
- MartyM. Post MartyM., Athletics programme of Youth Olympic Games ends on high note in Singapore – Day 6 [online], iaaf.org [dostęp 2010-08-24] (ang.).
- IAAF STATISTICS HANDBOOK - 2010 Youth Olympic Games, Singapore. iaaf.org. [dostęp 2010-08-21]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Lekkoatletyka na oficjalnej stronie Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
- p
- d
- e
Dyscypliny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010