Makarska Open 2022
Miejsce | Chorwacja | |
---|---|---|
Obiekt | Tennis Center Makarska | |
Nawierzchnia | Ceglana | |
Data | 30.05–05.06.2022 | |
WTA Tour | ||
Kategoria | WTA 125 | |
Pula nagród | 115 000 $ | |
Drabinka | 32S/5Q/8D | |
Dyrektor | Feliks Lukas | |
Zwyciężczynie | ||
Gra pojedyncza Jule Niemeier | ||
Gra podwójna Dalila Jakupović Tena Lukas | ||
| ||
Strona internetowa |
Makarska Open 2022, właśc. Makarska Open hosted by Valamar 2022 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125 w sezonie 2022 z cyklu Makarska Open rozgrywany w dniach 30 maja–5 czerwca 2022 roku w Makarskiej na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 115 000 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Warwara Graczowa | 71 | 2. runda |
02 | Lucia Bronzetti | 73 | 1. runda |
03 | Anastasija Potapowa | 80 | 2. runda |
04 | Magdalena Fręch | 89 | 1. runda |
05 | Anna Karolína Schmiedlová | 92 | półfinał |
06 | Clara Burel | 94 | ćwierćfinał |
07 | Jule Niemeier | 102 | zwycięstwo |
08 | Ekaterine Gorgodze | 108 | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Olga Danilović | 5 | 1 | |||||||||||||||||
5 | Anna Karolína Schmiedlová | 7 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Anna Karolína Schmiedlová | 67 | 1 | ||||||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto | 6 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Clara Burel | 2 | 4 | ||||||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto | 5 | 1 | |||||||||||||||||
7 | Jule Niemeier | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Linda Nosková | 6 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Tara Würth | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Linda Nosková | 2 | 1 | |||||||||||||||||
7 | Jule Niemeier | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Jule Niemeier | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Anastasija Gasanowa | 2 | 5 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Warwara Graczowa | 7 | 6 | |||||||||||||||
Q | Dalila Jakupović | 5 | 4 | 1 | Warwara Graczowa | 4 | 3 | |||||||||||
Olga Danilović | 6 | 6 | Olga Danilović | 6 | 6 | |||||||||||||
Q | Eri Hozumi | 2 | 1 | Olga Danilović | 5 | 1 | ||||||||||||
WC | Antonia Ružić | 4 | 6 | 7 | 5 | Anna Karolína Schmiedlová | 7 | 6 | ||||||||||
WC | Dea Herdželaš | 6 | 1 | 67 | WC | Antonia Ružić | 3 | 5 | ||||||||||
Aleksandra Krunić | 3 | 65 | 5 | Anna Karolína Schmiedlová | 6 | 7 | ||||||||||||
5 | Anna Karolína Schmiedlová | 6 | 7 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
4 | Magdalena Fręch | 1 | 0 | |||||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto | 6 | 6 | Elisabetta Cocciaretto | 6 | 7 | |||||||||||||
Julia Grabher | 6 | 6 | Julia Grabher | 4 | 5 | |||||||||||||
Q | Mariana Dražić | 2 | 3 | Elisabetta Cocciaretto | 6 | 6 | ||||||||||||
Elina Awanesian | 6 | 6 | 6 | Clara Burel | 2 | 4 | ||||||||||||
Carole Monnet | 3 | 3 | Elina Awanesian | 7 | 3 | 3 | ||||||||||||
Irina Bara | 6 | 1 | 3 | 6 | Clara Burel | 5 | 6 | 6 | ||||||||||
6 | Clara Burel | 3 | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
8 | Ekaterine Gorgodze | 5 | 0k | |||||||||||||||
Linda Nosková | 7 | 3 | Linda Nosková | 6 | 6 | |||||||||||||
Oksana Sielechmietjewa | 65 | 6 | 5 | Wiktorija Tomowa | 3 | 3 | ||||||||||||
Wiktorija Tomowa | 7 | 4 | 7 | Linda Nosková | 6 | 7 | ||||||||||||
WC | Tara Würth | 6 | 6 | WC | Tara Würth | 4 | 5 | |||||||||||
Réka Luca Jani | 2 | 4 | WC | Tara Würth | 2 | 6 | 6 | |||||||||||
Bernarda Pera | 2 | 6 | 1 | 3 | Anastasija Potapowa | 6 | 3 | 4 | ||||||||||
3 | Anastasija Potapowa | 6 | 4 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
7 | Jule Niemeier | 6 | 4 | |||||||||||||||
Astra Sharma | 3 | 3k | 7 | Jule Niemeier | 65 | 6 | 6 | |||||||||||
Wang Xiyu | 6 | 6 | Wang Xiyu | 7 | 2 | 4 | ||||||||||||
WC | Tena Lukas | 3 | 4 | 7 | Jule Niemeier | 6 | 7 | |||||||||||
Q | Ayline Samardžić | 0 | 1 | Anastasija Gasanowa | 2 | 5 | ||||||||||||
Anastasija Tichonowa | 6 | 6 | Anastasija Tichonowa | 7 | 3 | 0 | ||||||||||||
Anastasija Gasanowa | 1 | 6 | 7 | Anastasija Gasanowa | 612 | 6 | 6 | |||||||||||
2 | Lucia Bronzetti | 6 | 4 | 5 |
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 15 000 | 160 |
---|---|---|
Finalistka | 8500 | 95 |
Półfinalistka | 6000 | 57 |
Ćwierćfinalistka | 4000 | 29 |
2. runda | 2000 | 15 |
1. runda | 1250 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Anastasija Potapowa Jana Sizikowa | 184 | ćwierćfinał |
02 | Julia Lohoff Renata Voráčová | 192 | ćwierćfinał |
Drabinka
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Anastasija Potapowa Jana Sizikowa | 1 | 6 | 10 | |||||||||||||||
Linda Nosková Oksana Sielechmietjewa | 6 | 2 | 12 | ||||||||||||||||
Linda Nosková Oksana Sielechmietjewa | 4 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Olga Danilović Aleksandra Krunić | 6 | 2 | 12 | ||||||||||||||||
Anastasia Dețiuc Miriam Kolodziejová | 5 | 2 | |||||||||||||||||
Olga Danilović Aleksandra Krunić | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Olga Danilović Aleksandra Krunić | 7 | 2 | 5 | ||||||||||||||||
Dalila Jakupović Tena Lukas | 5 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Anastasija Gasanowa Anastasija Tichonowa | 2 | 5 | |||||||||||||||||
WC | Mariana Dražić Amarissa Kiara Tóth | 6 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Mariana Dražić Amarissa Kiara Tóth | 2 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Dalila Jakupović Tena Lukas | 6 | 4 | 10 | ||||||||||||||||
Dalila Jakupović Tena Lukas | 5 | ||||||||||||||||||
2 | Julia Lohoff Renata Voráčová | 0k |
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 6000 | 160 |
---|---|---|
Finalistki | 4300 | 95 |
Półfinalistki | 2600 | 57 |
Ćwierćfinalistki | 2000 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2022-06-05]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2022-06-05]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2022-06-05]. (ang.).