Mistrzostwa Świata U-18 w Piłce Ręcznej Kobiet 2006
| ||
Dyscyplina | ||
---|---|---|
Organizator | ||
Szczegóły turnieju | ||
Gospodarz | Sherbrooke, Kanada | |
Otwarcie | 11 sierpnia 2006 | |
Zamknięcie (finał) | 20 sierpnia 2006 | |
Liczba drużyn | 12 | |
I miejsce | Dania U-18 | |
II miejsce | Korea Południowa U-18 | |
III miejsce | Rumunia U-18 | |
Statystyki turnieju | ||
Liczba meczów | 32 | |
Król strzelców | Cristina Neagu, Kim On-A (po 49) |
Mistrzostwa Świata U-18 w Piłce Ręcznej Kobiet 2006 – pierwsze mistrzostwa świata U-18 w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodniczek do lat osiemnastu. Odbył się w dniach 11–20 sierpnia 2006 roku w kanadyjskim mieście Sherbrooke.
Zawody zostały zaplanowane do przeprowadzenia z udziałem dwunastu reprezentacji rywalizujących w pierwszej fazie systemem kołowym w ramach dwóch sześciozespołowych grup, a czołowa dwójka z każdej z grup awansowała do półfinałów. Pierwotna obsada turnieju (gospodarze, po trzy zespoły z Azji i Europy, po dwa z Ameryki i Afryki oraz reprezentant Oceanii) ulegała następnie zmianie, zaś ostatecznie wzięło w nim udział jedenaście drużyn składających się z zawodniczek urodzonych w roku 1988 bądź młodszych[1][2]. Zawody zostały zorganizowane w hali Palais des Sports Léopold-Drolet w Sherbrooke[1], a nad ich przebiegiem czuwało sześć par arbitrów[3].
W wyrównanych półfinałach nieznacznie lepsze okazały się Dunki i Koreanki[4]. W meczu finałowym Dania pokonała Koreę Południową, brąz zdobyła zaś Rumunia[5]. Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[6][7].
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Francja U-18 | 5 | 4 | 0 | 1 | 142 | 106 | +36 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Rumunia U-18 | 5 | 4 | 0 | 1 | 144 | 126 | +18 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Słowenia U-18 | 5 | 3 | 0 | 2 | 137 | 130 | +7 | 6 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Japonia U-18 | 5 | 2 | 0 | 3 | 133 | 154 | -21 | 4 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Brazylia U-18 | 5 | 2 | 0 | 3 | 134 | 130 | +4 | 4 | Mecz o miejsca 9–10 |
6. | Tunezja U-18 | 5 | 0 | 0 | 5 | 110 | 154 | -44 | 0 | Miejsce 11 |
11 sierpnia 2006 15:00 | Francja U-18 | 32-17 | Tunezja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(15-8) raport |
12 sierpnia 2006 13:00 | Słowenia U-18 | 31-21 | Japonia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(15-13) raport |
12 sierpnia 2006 21:00 | Rumunia U-18 | 31-26 | Brazylia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(13-12) raport |
13 sierpnia 2006 13:00 | Francja U-18 | 35-20 | Japonia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(14-11) raport |
13 sierpnia 2006 19:00 | Rumunia U-18 | 28-22 | Tunezja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(14-10) raport |
14 sierpnia 2006 15:00 | Rumunia U-18 | 27-23 | Słowenia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(16-7) raport |
14 sierpnia 2006 21:00 | Japonia U-18 | 29-28 | Brazylia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(13-13) raport |
15 sierpnia 2006 15:00 | Słowenia U-18 | 32-28 | Tunezja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(18-17) raport |
15 sierpnia 2006 19:00 | Francja U-18 | 25-22 | Brazylia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(13-11) raport |
16 sierpnia 2006 13:00 | Japonia U-18 | 34-22 | Tunezja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(15-11) raport |
16 sierpnia 2006 19:00 | Francja U-18 | 26-20 | Rumunia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(9-10) raport |
17 sierpnia 2006 13:00 | Brazylia U-18 | 30-24 | Słowenia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(11-13) raport |
17 sierpnia 2006 15:00 | Rumunia U-18 | 38-29 | Japonia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(21-15) raport |
18 sierpnia 2006 13:00 | Słowenia U-18 | 27-24 | Francja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(14-12) raport |
18 sierpnia 2006 17:00 | Brazylia U-18 | 28-21 | Tunezja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(12-8) raport |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Dania U-18 | 4 | 4 | 0 | 0 | 166 | 75 | +91 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Korea Południowa U-18 | 4 | 3 | 0 | 1 | 154 | 97 | +57 | 6 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Argentyna U-18 | 4 | 2 | 0 | 2 | 103 | 110 | -7 | 4 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Tajlandia U-18 | 4 | 1 | 0 | 3 | 79 | 141 | -62 | 2 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Kanada U-18 | 4 | 0 | 0 | 4 | 73 | 152 | -79 | 0 | Mecz o miejsca 9–10 |
6. |
12 sierpnia 2006 15:00 | Dania U-18 | 34-18 | Argentyna U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(20-7) raport |
12 sierpnia 2006 19:00 | Korea Południowa U-18 | 46-22 | Kanada U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(22-12) raport |
13 sierpnia 2006 15:00 | Korea Południowa U-18 | 39-17 | Tajlandia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(21-10) raport |
14 sierpnia 2006 13:00 | Korea Południowa U-18 | 40-28 | Argentyna U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(19-12) raport |
14 sierpnia 2006 19:00 | Dania U-18 | 53-13 | Kanada U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(23-6) raport |
15 sierpnia 2006 13:00 | Argentyna U-18 | 30-21 | Tajlandia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(10-12) raport |
16 sierpnia 2006 21:00 | Dania U-18 | 49-15 | Tajlandia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(27-7) raport |
17 sierpnia 2006 21:00 | Dania U-18 | 30-29 | Korea Południowa U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(16-18) raport |
17 sierpnia 2006 19:00 | Argentyna U-18 | 27-15 | Kanada U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(15-9) raport |
18 sierpnia 2006 19:00 | Tajlandia U-18 | 26-23 | Kanada U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(12-10) raport |
Faza pucharowa
Mecz o 9. miejsce
19 sierpnia 2006 11:00 | Brazylia U-18 | 45-10 | Kanada U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(20-5) raport |
Mecz o 7. miejsce
19 sierpnia 2006 18:30 | Japonia U-18 | 46-16 | Tajlandia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(25-6) raport |
Mecz o 5. miejsce
20 sierpnia 2006 11:00 | Słowenia U-18 | 22-16 | Argentyna U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(12-9) raport |
Mecze o miejsca 1–4
Półfinały | Finał | |||||
19 sierpnia 2006 16:00 | ||||||
Dania U-18 | 34 | |||||
Rumunia U-18 | 32 | |||||
20 sierpnia 2006 16:00 | ||||||
Dania U-18 | 36 | |||||
Korea Południowa U-18 | 33 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
19 sierpnia 2006 13:30 | 20 sierpnia 2006 13:30 | |||||
Korea Południowa U-18 | 32 | Rumunia U-18 | 30 | |||
Francja U-18 | 31 | Francja U-18 | 28 |
19 sierpnia 2006 16:00 | Dania U-18 | 34-32 | Rumunia U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(15-16 FT: 28-28) raport |
19 sierpnia 2006 13:30 | Korea Południowa U-18 | 32-31 | Francja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(18-13) raport |
20 sierpnia 2006 16:00 | Dania U-18 | 36-33 | Korea Południowa U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(17-19) raport |
20 sierpnia 2006 13:30 | Rumunia U-18 | 30-28 | Francja U-18 | Palais des Sports Léopold-Drolet, Sherbrooke | |
(13-22) raport |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Dania U-18 | |
Korea Południowa U-18 | |
Rumunia U-18 | |
4 | Francja U-18 |
5 | Słowenia U-18 |
6 | Argentyna U-18 |
7 | Japonia U-18 |
8 | Tajlandia U-18 |
9 | Brazylia U-18 |
10 | Kanada U-18 |
11 | Tunezja U-18 |
12 |
Nagrody indywidualne
Nagrody indywidualne otrzymały[5]:
MVP | Najlepsza bramkarka | Najlepsza lewoskrzydłowa | Najlepsza lewa rozgrywająca | Najlepsza środkowa rozgrywająca | Najlepsza prawa rozgrywająca | Najlepsza prawoskrzydłowa | Najlepsza obrotowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cristina Neagu | Ju Hui | Elena Dinca | Cristina Neagu | Alisson Pineau | Line Jorgensen | Bae Ma-hee | Amalie Sorensen |
Przypisy
- ↑ a b Official announcement of the 1st Women's Youth World Championship. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- ↑ World Championship debut: Women’s youth in Sherbrooke. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- ↑ Referees. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- ↑ Semi-finals and placement matches of the Women's Youth WC in CAN. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- ↑ a b Denmark grabs the title at the first Women's Youth World Championship. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- ↑ 2006 Women´s Youth World Championship – Goalkeeper Statistics. ihf.info. [dostęp 2017-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-14)]. (ang.).
- ↑ 2006 Women´s Youth World Championship – Individual Statistics. ihf.info. [dostęp 2017-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-14)]. (ang.).
Bibliografia
- Youth Women Handball World Championships Archive. todor66.com. [dostęp 2017-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-29)]. (ang.).
- Fixtures and Results. ihf.info. [dostęp 2017-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-06)]. (ang.).
- Matches and Results. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- Ranking Table. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-02-12]. (ang.).
- WOMEN‘S WORLD CHAMPIONSHIPS / YOUTH. ihf.info. [dostęp 2017-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-11)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF (ang.)