Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | Dmitrij Dorofiejew (otwarcie) | |||||
Liczba zawodników | 190 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 190 zawodników. Był to czwarty start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
- Biathlonistka Olga Pylowa zdobyła srebrny medal w biegu indywidualnym, ale została zdyskwalifikowana za doping.
Wyniki reprezentantów Rosji
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Nikołaj Krugłow
- sprint – 21. miejsce
- bieg pościgowy – 11. miejsce
- bieg masowy – 21. miejsce
- bieg indywidualny – 13. miejsce
- bieg masowy – 20. miejsce
- sprint – 23. miejsce
- bieg pościgowy – DNS
- bieg masowy – 5. miejsce
- bieg indywidualny – 4. miejsce
- sprint – 5. miejsce
- bieg pościgowy – 15. miejsce
- bieg indywidualny – 8. miejsce
- sprint – 9. miejsce
- bieg pościgowy – 9. miejsce
- bieg masowy – 15. miejsce
- bieg indywidualny – 32. miejsce
- Iwan Czeriezow
Siergiej Czepikow
Pawieł Rostowcew
Nikołaj Krugłow
- sztafeta –
Kobiety
- sprint – 4. miejsce
- bieg pościgowy –
- bieg masowy – 9. miejsce
- bieg indywidualny –
- bieg indywidualny – 35. miejsce
- bieg masowy – 24. miejsce
- sprint – 10. miejsce
- bieg pościgowy – 4. miejsce
- bieg masowy – 12. miejsce
- bieg indywidualny –
- sprint – DNS
- bieg indywidualny – DSQ
- Olga Zajcewa
- sprint – 9. miejsce
- bieg pościgowy – 19. miejsce
- bieg masowy – 15. miejsce
- Anna Bogalij
Swietłana Iszmuratowa
Olga Zajcewa
Albina Achatowa
- sztafeta –
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sprint stylem dowolnym – 28. miejsce
- Iwan Artiejew
- 15 km stylem klasycznym – 34. miejsce
- Bieg łączony – 51. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 22. miejsce
- Bieg łączony – 13. miejsce
- 50 km stylem dowolnym – 38. miejsce
- Bieg łączony –
- 50 km stylem dowolnym –
- Bieg łączony – 37. miejsce
- 50 km stylem dowolnym – 20. miejsce
- Paweł Korostielow
- Sprint stylem dowolnym – 34. miejsce
- Siergiej Nowikow
- Sprint stylem dowolnym – 25. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 8. miejsce
- 50 km stylem dowolnym – 18. miejsce
- Wasilij Roczew
- Sprint stylem dowolnym – 11. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 4. miejsce
- Iwan Ałypow
Wasilij Roczew
- Sprint drużynowy stylem klasycznym – 6. miejsce
- Siergiej Nowikow
Wasilij Roczew
Iwan Ałypow
Jewgienij Diemientjew
- Sztafeta – 10. miejsce
Kobiety
- 10 km stylem klasycznym – 16. miejsce
- Bieg łączony – 37. miejsce
- Sprint stylem dowolnym – 27. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 26. miejsce
- Bieg łączony – 9. miejsce
- 30 km stylem dowolnym –
- 10 km stylem klasycznym – 19. miejsce
- Sprint stylem dowolnym – 30. miejsce
- Bieg łączony –
- 30 km stylem dowolnym – 21. miejsce
- Sprint stylem dowolnym – 14. miejsce
- 30 km stylem dowolnym – 21. miejsce
- Sprint stylem dowolnym –
- 10 km stylem klasycznym – 24. miejsce
- Bieg łączony – 7. miejsce
- 30 km stylem dowolnym – 9. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym – 6. miejsce
- sztafeta –
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- dwójki – 4. miejsce
- Jewgienij Popow, Roman Oriesznikow
- dwójki – 18. miejsce
- Jewgienij Popow, Siergiej Gołubiew, Piotr Makarczuk, Dmitrij Stiepuszkin
- czwórki – 9. miejsce
- Aleksandr Zubkow, Filip Jegorow, Aleksiej Sieliwierstow, Aleksiej Wojewoda
- czwórki –
Kobiety
- Wiktorija Tokowaja, Nadieżda Orłowa
- dwójki – 7. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Kobiety
- Ludmiła Priwiwkowa, Nkeiruka Jezech, Jana Niekrosowa, Jekatierina Gałkina, Olga Żarkowa – 5. zwycięstw, 4. porażki – wynik końcowy – 6. miejsce
Hokej na lodzie
Mężczyźni
- Maksim Sokołow, Jewgienij Nabokow, Ilja Bryzgałow, Andriej Markow, Witalij Wiszniewski, Darius Kasparaitis, Fiodor Tiutin, Daniił Markow, Anton Wołczenkow, Siergiej Gonczar, Siergiej Żukow, Ilja Kowalczuk, Pawieł Daciuk, Aleksiej Kowalow, Aleksandr Owieczkin, Aleksiej Jaszyn, Wiktor Kozłow, Aleksandr Frołow, Jewgienij Małkin, Maksim Afinogienow, Aleksandr Charitonow, Aleksandr Koroluk, Maksim Suszynski, Andriej Taratuchin, Iwan Niepriajew – 4. miejsce
Kobiety
- Nadieżda Aleksandrowa, Marija Barykina, Tatjana Burina, Jelena Białkowska, Irina Gaszennikowa, Ija Gawriłowa, Julija Gładyszewa, Aleksandra Kapustina, Alona Chomicz, Łarisa Miszina, Jekatierina Paszkiewicz, Olga Piermiakowa, Kristina Pietrowska, Żanna Sczelczkowa, Galina Skiba, Jekatierina Smolencewa, Jekatierina Smolina, Tatjana Sotnikowa, Swietłana Triefiłowa, Oksana Trietjakowa – 6. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Aleksiej Barannikow
- Sprint HS134/7,5 km – 42. miejsce
- Gundersen HS106/15 km – 29. miejsce
- Iwan Fiesienko
- Sprint HS134/7,5 km – 33. miejsce
- Gundersen HS106/15 km – 28. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km – 43. miejsce
- Gundersen HS106/15 km – 10. miejsce
- Dmitrij Matwiejew
- Sprint HS134/7,5 km – 35. miejsce
- Gundersen HS106/15 km – DNF
- Iwan Fiesienko
Anton Kamieniew
Siergiej Maslennikow
Dmitrij Matwiejew
- Drużynowo HS134/4x5 km – 9. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Artiom Dietyszew
- 5000 m – 15. miejsce
- 10000 m – DSQ
- 500 m –
- 1000 m – 10. miejsce
- 1000 m – 21. miejsce
- 1500 m – 32. miejsce
- Jurij Kochaniec
- 5000 m – 17. miejsce
- Siergiej Korniłow
- 500 m – 27. miejsce
- 1000 m – 7. miejsce
- 1500 m – 23. miejsce
- 500 m – 14. miejsce
- Aleksiej Proszin
- 500 m – 24. miejsce
- 1000 m – 15. miejsce
- 1500 m – 6. miejsce
- 5000 m – 11. miejsce
- 10000 m – 6. miejsce
- 1500 m – 21. miejsce
- Aleksandr Kibałko
Dmitrij Szepeł
Iwan Skobriew
Artiom Dietyszew
Jewgienij Łalenkow
- Bieg drużynowy – 5. miejsce
Kobiety
- 1000 m – 9. miejsce
- 1500 m – 21. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 20. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 6. miejsce
- Julia Niemaja
- 500 m – 29. miejsce
- 3000 m – 18. miejsce
- Walentina Jakszina
- 1500 m – 25. miejsce
- 3000 m – 24. miejsce
- 500 m –
- 1000 m – 7. miejsce
- Bieg drużynowy –
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Soliści – 11. miejsce
- Soliści –
Kobiety
- Solistki –
- Jelena Sokołowa
- Solistki – 14. miejsce
Pary
- Pary sportowe – 8. miejsce
- Pary sportowe – 5. miejsce
- Pary sportowe –
- Pary taneczne – 9. miejsce
- Pary taneczne – 12. miejsce
- Pary taneczne –
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Pawieł Szestakow
- zjazd – 30. miejsce
- supergigant – 29. miejsce
- gigant – DNF
- slalom – DNS
- kombinacja – 24. miejsce
- zjazd – 38. miejsce
- supergigant – 41. miejsce
- slalom – DNF
- kombinacja – 22. miejsce
- Anton Konowałow
- supergigant – 42. miejsce
- slalom – 29. miejsce
- kombinacja – DNF
- Konstantin Sac
- zjazd – 40. miejsce
- supergigant – 27. miejsce
- gigant – DNF
- kombinacja – DNS
- gigant – DNF
- slalom – DNF
Kobiety
- zjazd – 33. miejsce
- supergigant – 42. miejsce
- gigant – DSQ
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne – DNS
- Jewgienij Braiłowski
- skoki akrobatyczne – 9. miejsce
- jazda po muldach – 35. miejsce
- jazda po muldach –
- Dmitrij Maruszczak
- skoki akrobatyczne – DNS
- jazda po muldach – 27. miejsce
- jazda po muldach – 13. miejsce
- Artiom Walintiejew
- jazda po muldach – 25. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach – 16. miejsce
- jazda po muldach – 21. miejsce
- Olga Korolowa
- skoki akrobatyczne – 17. miejsce
- Darja Sierowa
- jazda po muldach – 13. miejsce
- skoki akrobatyczne – 9. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- jedynki –
- Wiktor Kneib
- jedynki – 11. miejsce
- Kirył Sierykow
- jedynki – 24. miejsce
- Władimir Bojcow
Dmitrij Chamkin
- Dwójki – DNF
- Michaił Kuzmicz
Jurij Wiesiełow
- Dwójki – 11. miejsce
Kobiety
- Julija Anaszkina
- jedynki – 16. miejsce
- jedynki – 14. miejsce
- Anastasija Skułkina
- jedynki – 21. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Wiaczesław Kurginian
- 500 m – 14. miejsce
- 1000 m – 18. miejsce
- 1500 m – 15. miejsce
- Michaił Rażin
- 500 m – 18. miejsce
- 1000 m – 13. miejsce
- 1500 m – 23. miejsce
Kobiety
- Tatjana Borodulina
- 1000 m – DSQ
- 1500 m – DSQ
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Aleksandr Trietjakow – 15. miejsce
Kobiety
- Swietłana Trunowa – 11. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skocznia normalna – 44. miejsce
- skocznia duża – 41. miejsce
- skocznia normalna – 19. miejsce
- skocznia duża – 27. miejsce
- skocznia normalna – 34. miejsce
- skocznia duża – 33. miejsce
- Dmitrij Wasiljew
- skocznia normalna – 10. miejsce
- skocznia duża – 17. miejsce
- Ildar Fatkullin
Dmitrij Ipatow
Dienis Korniłow
Dmitrij Wasiljew
- Drużynowo – 8. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- halfpipe – 37. miejsce
- Aleksandr Biełkin
- gigant równoległy – 25. miejsce
- Dienis Sałagajew
- gigant równoległy – 18. miejsce
Kobiety
- Marija Prusakowa
- halfpipe – 32. miejsce
- Swietłana Winogradowa
- halfpipe – 29. miejsce
- gigant równoległy – 8. miejsce
- gigant równoległy – 5. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów Rosji na ZIO 2006 na Sports-Reference.com (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e