Пољска на Европском првенству у атлетици у дворани 1974.
Пољска на Европском првенству у атлетици у дворани 1974. | |
---|---|
Застава Пољске | |
ИААФ код | POL |
Национална федерација | Атлетски савез Пољске |
Веб-сајт | www |
у Гетеборгу | |
Такмичара | 21 (13 м и 8 ж) |
Медаље |
|
Пољска је учествовала на 5. Европском првенству у атлетици у дворани 1974. одржаном 9. и 10. марта 1974. године у дворани Скандинавијум у Гетеборгу, (Шведска). Репрезентацију Пољске у њеном петом учешћу на европским првенствима у дворани представљало је 21. атлетичара (13 мушкараца и 8 жена) који су се такмичили у 13 дисциплина (8 мушких и 5 женских).
Са 8 освојених медаља (4 златне, 2 сребрне и 2 бронзане) Пољска је у укупном пласману заузела 1. место од 16 земаља[1] које су на овом првенству освојиле медаље, односно 22 земље учеснице.
У табели успешности (према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара)) Пољска је са 18 учесника у финалу заузела 2. место са 100 бодова,[2] од 22 земље које су имале представнике у финалу, односно само Данска и Исланд нису имале.
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. - Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3. | Пољска | 4 − 8 | 2 − 7 | 2 − 6 | 3 − 5 | 2 − 4 | 1 − 3 | 1 − 2 | 1 − 1 | 16 − 87 |
Учесници
|
|
|
Освајачи медаља (8)
Злато (4)
| Сребро (2)
Бронза (2)
|
|
Резултати
Мушкарци
Атлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Зенон Новош | 60 м | 6,64 | 6,68 КВ | 1. у у гр. 4 | 6,68 КВ | 3. у пф 2 | 6,70 | 6. / 24 | [1] |
Јержи Вјећорек | 6,91 | 4. у гр. 2 | Није се квалификовао | =20. / 24 | [2] | ||||
Михал Сковронек | 800 м | 1:50,56 КВ | 2 у гр. 3 | 1:51,28 | 5. / 12 | [3] | |||
Хенрик Шордиковски | 1. 500 м | 3:41.4(рм) | 3:41,78 | [4] | |||||
Влођимјеж Сташак | 3:43,48 | ||||||||
Јан Конђор | 3.000 м | 7:56,20 | 4 у гр. 1 | 8:07,75 | 8. / 13 | [5] | |||
Мирослав Вођински | 60 м препоне | 7,75 НРд | 7,87 3 у гр. 2 | 4. у гр. 1 | 7,68 НРд | [6] | |||
Лежек Вођински | 7,77 | 7,87 | 3. у гр.1 | 7,94 | 4. / 16 | ||||
Тадеуш Слусарски | скок мотком | 5,36 | 5,35 | [7] | |||||
Војчех Бучински | 5,20 | =4. / 12 | |||||||
Грегорж Цибулски | скок удаљ | 8,00 | 7,86 | 5. / 12 | [8] | ||||
Михал Јоахимовски | троскок | 16,75 | 17,03 | [9] | |||||
Ришард Гарнис | 16,51 | 4. / 10 |
Жене
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Ирена Шевињска | 60 м | 7,35 | 7,24 СРд | 1. у гр. 2 | 7,28 | 2. у пф 1 | 7,20 НРд | [10] | |
Малгоржата Богуцка | 7,57 | 4. у гр. 2 | 7,49 | 7. у пф 2 | Није се квалификовала | 14. / 21 | [11] | ||
Кристина Касперчик | 400 м | 54,17 | 3. у гр. 3 кв | 53,56 | 3. у пф 2 | Није се квалификовала | 6./ 12 | [12] | |
Елжбјета Католик | 800 м | 2:02,90 | 2:04,05 СРд | 1. у кв 1 | 2:02,38 СРд | [13] | |||
Јоланта Јанухта | 2:11,67 | 5. у кв 2 | Није се квалификовала | 11. / 12 (14) | [14] | ||||
Уршула Прасек | 1.500 м | 4:21,26 | 7./ 11 | [15] | |||||
Гражина Рабштин | 60 м препоне | 8,32 НРд | 4. у гр. 1 | 8,22 НРд | 3. у пф 2 | 8,08 НРд | [16] | ||
Тереза Новак | 8,38 | 2. у гр.3 | 8,27 | 4. у пф 2 | Није завршила трку | Без пласмана |
Биланс медаља Пољске после 5. Европског првенства у дворани 1970—1974.
Биланс медаља екипно
| Биланс медаља, мушкарци појединачноУ овој табели су они који су освојили најмање 2 медаље.
| Биланс медаља, жене појединачноУ овој табели су оне које су освојиле најмање 2 медаље.
|
|
Пољски освајачи медаља после 5. Европског првенства 1970—1974.
Атлетичар/ка | м | ж | ЕП | Дисциплина | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Хенрик Шордиковски (1) | м | 1970. | 1.500 м | |||||
2. | Зенон Новош (1) | м | 60 м | ||||||
3. | Анджеј Баденски (1) | м | 400 м | ||||||
4. | Јан Вернер (1) Валдемар Коруцки (1) Анджеј Баденски (2) Јан Балаховски (1) | м | 4 х 400 м | ||||||
5. | Едмунд Боровски Станислав Вашкјевич Казимир Вардак (1) Ерик Железни (1) | м | мешовита штафета | ||||||
6. | Софија Колаковска | ж | 800 м | ||||||
7. | Тереза Сукњевич (1) | ж | 60 м препоне | ||||||
8. | Мирослава Сарна (1) | ж | скок удаљ | 8. | |||||
9. | Анджеј Баденски (3) | м | 1971. | 400 м | |||||
10. | Хенрик Шордиковски (1) | м | 1.500 м | ||||||
11. | Јан Вернер (2) Валдемар Коруцки (2) Анджеј Баденски (4) Јан Балаховски (2) | м | 4 х 400 м | ||||||
12. | Кжиштоф Линковски (1) Зенон Шордиковски (1) Михал Сковронек Казимир Вардак (2) | м | 4 х 800 м | ||||||
13. | Ирена Шевињска (1) | ж | скок удаљ | ||||||
14. | Анджеј Купчик (1) | м | 800 м | ||||||
15. | Тереза Сукњевич (2) | ж | 60 м препоне | 7 | |||||
16. | Јан Вернер (3) Валдемар Коруцки (3) Анджеј Баденски (5) Јан Балаховски (3) | м | 1972. | штафета 4 х 2 круга | |||||
17. | Владислав Комар | м | бацање кугле | ||||||
18. | Тереза Сукњевич (3) | ж | 50 м препоне | ||||||
19. | Зенон Шордиковски (2) Кжиштоф Линковски (2) Станислав Васкијевич Анджеј Купчик | м | штафета 4 х 4 круга | ||||||
20. | Гразина Рабштин | ж | бацање кугле | 5 | |||||
21. | Зенон Новош (2) | м | 1973. | 60 м | |||||
22. | Хенрик Шолдиховски (3) | м | 1.500 м | ||||||
23. | Адам Галант | м | 60 м препоне | ||||||
24. | Михал Јоахимовски (1) | м | троскок | ||||||
25. | Лудвига Шевињска (1) | ж | бацање кугле | ||||||
26. | Дарјуш Подобас | м | 400 м | ||||||
27. | Кжитоф Линковски (3), Леслав Зајац Чеслав Јурша, Хенрик Сапко | м | штафета 4 х 4 круга | ||||||
28. | Гжегож Цибулски | м | скок удаљ | ||||||
29. | Елжбјета Католик (1) | ж | 800 м | ||||||
30. | Тереза Новак | ж | 800 м | ||||||
31. | Данута Мановјецка, Марта Скшипинска Кристина Касперчик, Данута Пјецик | ж | жтафета 4 х 2. круга | ||||||
32. | Мирослава Сарна (2) | ж | скок удаљ | 12 | |||||
33. | Хенрик Шордиковски (4) | м | 1974. | 1.500 м | |||||
34. | Тадеуш Слусарски | м | скок мотком | ||||||
35. | Михал Јоахимовски (2) | м | троскок | ||||||
36. | Елжбјета Католик (2) | ж | 800 м | ||||||
37. | Мирослав Воздински | м | 60 м препоне | ||||||
38. | Грађина Рабштин | ж | 60 м препоне | ||||||
39. | Влођимјеж Сташак | м | 1.500 | ||||||
40. | Ирена Шевињска (2) | ж | 60 м | 8 | |||||
Укупно | 25 | 15 | 1970—74. | 11 | 13 | 16 | 40 |
Референце
Спољашње везе
- Резултати са ЕП 1974.
- Европска првенства у дворани на сајту ЕАА.
- п
- р
- у
- Торино 1934.
- Париз 1938. (М)
- Беч 1938. (Ж)
- Осло 1946.
- Брисел 1950.
- Берн 1954.
- Стокхолм 1958.
- Београд 1962.
- Будимпешта 1966.
- Атина 1969.
- Хелсинки 1971.
- Рим 1974.
- Праг 1978.
- Атина 1982.
- Штутгарт 1986.
- Сплит 1990.
- Хелсинки 1994.
- Будимпешта 1998.
- Минхен 2002.
- Гетеборг 2006.
- Барселона 2010.
- Хелсинки 2012.
- Цирих 2014.
- Амстердам 2016.
- Берлин 2018.
- Минхен 2022.
- Рим 2024.
- Беч 1970.
- Софија 1971.
- Гренобл 1972.
- Ротердам 1973.
- Гетеборг 1974.
- Катовице 1975.
- Минхен 1976.
- Сан Себастијан 1977.
- Милано 1978.
- Беч 1979.
- Зинделфинген 1980.
- Гренобл 1981.
- Милано 1982.
- Будимпешта 1983.
- Гетеборг 1984.
- Пиреј 1985.
- Мадрид 1986.
- Лијевен 1987.
- Будимпешта 1988.
- Хаг 1989.
- Глазгов 1990.
- Ђенова 1992.
- Париз 1994.
- Стокхолм 1996.
- Валенсија 1998.
- Гент 2000.
- Беч 2002.
- Мадрид 2005.
- Бирмингем 2007.
- Торино 2009.
- Париз 2011.
- Гетеборг 2013.
- Праг 2015.
- Београд 2017.
- Глазгов 2019.
- Торуњ 2021.
- Истанбул 2023.