2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme - Erkekler 4 x 200 metre serbest bayrak yarışı
Erkekler 4 × 200 metre serbest bayrak yarışı 2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Danube Arena | |||||||||
Yer | Budapeşte, Macaristan | |||||||||
Tarih | 28 Temmuz (eleme serileri ve final) | |||||||||
Sporcu sayısı | 17 ülkeden 74 sporcu | |||||||||
Takımlar | 17 | |||||||||
Kazanan derece | 7:01.70 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2015 2019 → |
2017 FINA Dünya Şampiyonası Budapeşte, Macaristan | |||||
---|---|---|---|---|---|
Atlama | |||||
Bireysel | |||||
1 m | erkekler | kadınlar | |||
3 m | erkekler | kadınlar | |||
10 m | erkekler | kadınlar | |||
Senkronize | |||||
3 m | erkekler | kadınlar | |||
10 m | erkekler | kadınlar | |||
Karma | 3 m | 10 m | |||
Takım | |||||
Yüksek dalış | |||||
| |||||
Açık su yüzme | |||||
5 km | erkekler | kadınlar | |||
10 km | erkekler | kadınlar | |||
25 km | erkekler | kadınlar | |||
Takım | takım | ||||
Yüzme | |||||
Serbest | |||||
50 m | erkekler | kadınlar | |||
100 m | erkekler | kadınlar | |||
200 m | erkekler | kadınlar | |||
400 m | erkekler | kadınlar | |||
800 m | erkekler | kadınlar | |||
1500 m | erkekler | kadınlar | |||
Sırtüstü | |||||
50 m | erkekler | kadınlar | |||
100 m | erkekler | kadınlar | |||
200 m | erkekler | kadınlar | |||
Kurbağalama | |||||
50 m | erkekler | kadınlar | |||
100 m | erkekler | kadınlar | |||
200 m | erkekler | kadınlar | |||
Kelebek | |||||
50 m | erkekler | kadınlar | |||
100 m | erkekler | kadınlar | |||
200 m | erkekler | kadınlar | |||
Bireysel karışık | |||||
200 m | erkekler | kadınlar | |||
400 m | erkekler | kadınlar | |||
Serbest bayrak yarışı | |||||
4×100 m | erkekler | kadınlar | |||
4×200 m | erkekler | kadınlar | |||
Karışık bayrak yarışı | |||||
4×100 m | erkekler | kadınlar | |||
Karma bayrak yarışı | |||||
4×100 m | serbest | karışık | |||
Senkronize yüzme | |||||
Solo | teknik | serbest | |||
Düet | teknik | serbest | |||
Takım | teknik | serbest | |||
kombinasyon | |||||
Karma düet | teknik | serbest | |||
Sutopu | |||||
| |||||
Bu kutu:
|
2017 Dünya Şampiyonası'nda erkekler 4 × 200 metre serbest bayrak yarışı yarışması 28 Temmuz 2017'de gerçekleştirildi.[1][2]
Rekorlar
Yarışmadan önce mevcut dünya ve şampiyona rekorları aşağıdaki gibiydi.
Dünya rekoru | ABD | 6:58.55 | Roma, İtalya | 31 Temmuz 2009 |
Şampiyona rekoru | ABD | 6:58.55 | Roma, İtalya | 31 Temmuz 2009 |
Sonuçlar
Eleme serileri
Eleme serileri 28 Temmuz'da saat 10:47'de gerçekleştirildi.[3]
Sıra | Seri | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 5 | Avustralya | Clyde Lewis (1:46.79) David McKeon (1:46.72) Alexander Graham (1:46.52) Jack Cartwright (1:45.65) | 7:05.68 | Q |
2 | 1 | 4 | Büyük Britanya | Stephen Milne (1:46.78) Nicholas Grainger (1:46.19) Calum Jarvis (1:46.32) Duncan Scott (1:46.50) | 7:05.79 | Q |
3 | 2 | 3 | Rusya | Mikhail Vekovishchev (1:46.78) Danila Izotov (1:45.91) Nikita Lobintsev (1:48.51) Mikhail Dovgalyuk (1:46.01) | 7:07.21 | Q |
4 | 2 | 6 | Hollanda | Kyle Stolk (1:47.45) Ferry Weertman (1:47.42) Stan Pijnenburg (1:47.56) Maarten Brzoskowski (1:46.79) | 7:09.22 | Q |
5 | 1 | 6 | İtalya | Filippo Megli (1:47.59) Filippo Magnini (1:47.35) Luca Dotto (1:47.64) Gabriele Detti (1:46.95) | 7:09.53 | Q |
6 | 2 | 5 | Japonya | Kosuke Hagino (1:47.51) Naito Ehara (1:46.40) Tsubasa Amai (1:48.28) Katsuhiro Matsumoto (1:47.47) | 7:09.66 | Q |
7 | 2 | 4 | Amerika Birleşik Devletleri | Conor Dwyer (1:47.77) Clark Smith (1:47.57) Jay Litherland (1:47.48) Zane Grothe (1:46.96) | 7:09.78 | Q |
8 | 1 | 1 | Polonya | Kacper Majchrzak (1:46.74) Filip Zaborowski (1:48.42) Antoni Kałużyński (1:48.52) Jan Świtkowski (1:46.85) | 7:10.53 | Q |
9 | 1 | 3 | Almanya | Philip Heintz (1:48.65) Poul Zellmann (1:47.32) Clemens Rapp (1:48.20) Jacob Heidtmann (1:46.86) | 7:11.03 | |
10 | 2 | 2 | Macaristan | Nándor Németh (1:47.84) Benjámin Grátz (1:49.43) Ádám Telegdy (1:49.02) Dominik Kozma (1:44.81) | 7:11.10 | |
11 | 2 | 7 | Çin | Wang Shun (1:48.56) Ji Xinjie (1:49.08) Ma Tianchi (1:49.40) Qian Zhiyong (1:48.58) | 7:15.62 | |
12 | 1 | 2 | Danimarka | Anders Lie (1:47.74) Daniel Skaaning (1:47.40) Marcus Kroyer (1:49.85) Sebastian Ovesen (1:50.96) | 7:15.95 | |
13 | 2 | 1 | Mısır | Marwan El-Kamash (1:48.80) Mohamed Samy (1:48.27) Ahmed Akram (1:48.89) Marwan El-Amrawy (1:50.99) | 7:16.95 | |
14 | 1 | 7 | Kanada | Jeremy Bagshaw (1:49.03) Markus Thormeyer (1:50.46) Yuri Kisil (1:49.23) Carson Olafson (1:48.64) | 7:17.36 | |
15 | 2 | 0 | Sırbistan | Velimir Stjepanović (1:47.87) Uroš Nikolić (1:51.89) Stefan Šorak (1:49.95) Ivan Lenđer (1:49.47) | 7:18.68 | |
16 | 1 | 8 | İsrail | Denis Loktev (1:50.07) Liran Konovalov (1:50.11) Tomer Frankel (1:49.80) Daniel Namir (1:49.34) | 7:19.32 | |
17 | 2 | 8 | Yunanistan | Andreas Vazaios (1:47.48) Dimitrios Dimitriou (1:50.56) Dimitrios Negris (1:51.25) Christos Katranzis (1:51.26) | 7:20.55 |
Final
Final 28 Temmuz'da saat 19:12'de gerçekleştirildi.[4]
Sıra | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
5 | Büyük Britanya | Stephen Milne (1:47.25) Nicholas Grainger (1:46.05) Duncan Scott (1:44.60) James Guy (1:43.80) | 7:01.70 | NR | |
3 | Rusya | Mikhail Dovgalyuk (1:46.00) Mikhail Vekovishchev (1:45.91) Danila Izotov (1:45.97) Aleksandr Krasnykh (1:44.80) | 7:02.68 | ||
1 | Amerika Birleşik Devletleri | Blake Pieroni (1:46.33) Townley Haas (1:44.58) Jack Conger (1:45.37) Zane Grothe (1:46.90) | 7:03.18 | ||
4 | 4 | Avustralya | Clyde Lewis (1:46.81) Mack Horton (1:46.25) Alexander Graham (1:46.59) Jack Cartwright (1:46.33) | 7:05.98 | |
5 | 7 | Japonya | Kosuke Hagino (1:47.32) Naito Ehara (1:46.60) Tsubasa Amai (1:47.30) Katsuhiro Matsumoto (1:46.46) | 7:07.68 | |
6 | 2 | İtalya | Filippo Megli (1:47.34) Gabriele Detti (1:46.08) Filippo Magnini (1:49.09) Luca Dotto (1:46.93) | 7:09.44 | |
7 | 8 | Polonya | Kacper Majchrzak (1:46.46) Filip Zaborowski (1:47.58) Antoni Kałużyński (1:48.12) Jan Świtkowski (1:47.46) | 7:09.62 | |
8 | 6 | Hollanda | Kyle Stolk (1:47.73) Ferry Weertman (1:48.23) Stan Pijnenburg (1:47.60) Maarten Brzoskowski (1:49.20) | 7:12.76 |
Kaynakça
- ^ "Program" (PDF). 28 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2017.
- ^ "Başlangıç listesi". 31 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2017.
- ^ "Eleme serileri sonuçları". 2 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2017.
- ^ "Final sonuçları". 2 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2017.