Jan Petržela
Jan Petržela | |
---|---|
Jan Petržela, MČR klasika 2022 | |
Datum narození | 24. září 1992 (31 let) |
Místo narození | Nový Jičín |
Povolání | student |
Sportovní kariéra | |
Klub | OK 99 Hradec Králové Kalevan Rasti |
Trenér | Radek Novotný |
Status | aktivní |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Mistrovství Evropy | ||
bronz | Jeseník 2016 | štafety |
stříbro | Palmela 2014 | štafety |
Akademické mistrovství světa | ||
stříbro | Miskolc 2016 | mix štafety |
stříbro | Olomouc 2014 | štafety |
bronz | Olomouc 2014 | krátká |
Mistrovství světa juniorů | ||
stříbro | Košice 2012 | sprint |
stříbro | Košice 2012 | krátká |
Mistrovství Evropy dorostu | ||
zlato | Oberaargau 2008 | klasika |
Jan „Ňuf“ Petržela (* 24. září 1992 Nový Jičín) je český reprezentant v orientačním běhu. Mezi jeho největší úspěchy patří dvě stříbrné medaile z juniorského mistrovství světa 2012 na Slovensku, zlatá medaile z longu na dorosteneckém Mistrovství Evropy 2008 ve Švýcarsku a stříbrná a bronzová medaile ze štafet z ME 2014 a ME 2016. V současnosti běhá za český klub OK 99 Hradec Králové a finský Kalevan Rasti.
Sportovní kariéra
Umístění na MS
Umístění na Akademické mistrovství světa v orientačním běhu | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rok | Sprint | Middle | Long | Štafety | Mix štafety | |||
Olomouc 2014 | 3. místo | 8. místo | 2. místo | |||||
Miskolc 2016 | 4. místo | 10. místo | 4. místo | 2. místo |
Přehled úspěchů na Mistrovství světa juniorů | ||||
---|---|---|---|---|
Mistrovství světa juniorů | Sprint | Middle | Long | Štafety |
Aalborg 2010 | 26. místo | 42. místo | 24. místo | 6. místo |
Košice 2012 | 2. místo | 2. místo | 8. místo | 4. místo |
Umístění na MČR
Umístění na Mistrovství České republiky v orientačním běhu | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ročník | Kategorie | Klasická | Krátká | Sprint | Dlouhá | Noční | Ranking | Členství v klubu | Štafety | Kluby | Sprint. štafety |
MČR 2006 | H16 – mladší dorostenci | 22. místo | 35. místo | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | |||||||
MČR 2006 | H18 – starší dorostenci | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 8. místo | ||||||||
MČR 2007 | H16 – mladší dorostenci | 1. místo | 1. místo | 1. místo | 964. místo | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | |||||
MČR 2007 | H18 – starší dorostenci | OK Lokomotiva Pardubice | 2. místo | ||||||||
MČR 2007 | H18 – starší dorostenci | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 2. místo | ||||||||
MČR 2008 | H16 – mladší dorostenci | 1. místo | 3. místo | 1. místo | 1149. místo | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | |||||
MČR 2008 | H18 – starší dorostenci | OK Lokomotiva Pardubice | 2. místo | ||||||||
MČR 2008 | H18 – starší dorostenci | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 1. místo | ||||||||
MČR 2009 | H18 – starší dorostenci | 2. místo | 2. místo | 1. místo | 14. místo | 626. místo | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 1. místo | 2. místo | ||
MČR 2010 | H18 – starší dorostenci | 1. místo | 1. místo | 1. místo | 1. místo | 1. místo | 370. místo | OOB TJ Lokomotiva Trutnov | 1. místo | ||
MČR 2011 | H20 – junioři | 735. místo | OK 99 Hradec Králové | ||||||||
MČR 2011 | H21 – muži | OK 99 Hradec Králové | 26. místo | ||||||||
MČR 2012 | H20 – junioři | 1. místo | 2. místo | 2. místo | 21. místo | OK 99 Hradec Králové | |||||
MČR 2012 | H21 – muži | OK 99 Hradec Králové | 4. místo | ||||||||
MČR 2013 | H21 – muži | 3. místo | 152. místo | OK 99 Hradec Králové | |||||||
MČR 2014 | H21 – muži | 5. místo | 5. místo | 1. místo | 47. místo | OK 99 Hradec Králové | 4. místo | 2. místo | |||
MČR 2015 | H21 – muži | 6. místo | 3. místo | 9. místo | 2. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 3. místo | 3. místo | ||
MČR 2016 | H21 – muži | 2. místo | 2. místo | 5. místo | 4. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 2. místo | 1. místo | ||
MČR 2017 | H21 – muži | 7. místo | 7. místo | 2. místo | 3. místo | OK 99 Hradec Králové | 1. místo | 1. místo | 1. místo | ||
MČR 2018 | H21 – muži | 7. místo | 251. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 1. místo | disk | ||||
MČR 2019 | H21 – muži | 10. místo | 12. místo | 1. místo | 14. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 1. místo | 1. místo | ||
MČR 2020 | H21 – muži | 7. místo | 6. místo | 22. místo | 12. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 2. místo | |||
MČR 2021 | H21 – muži | 5. místo | 12. místo | 13. místo | 3. místo | OK 99 Hradec Králové | 2. místo | 2. místo | 4. místo |
Odkazy
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Jan Petržela na Wikimedia Commons
- Výsledky Jana Petržely v systému ORIS
- Profil Jana Petržely na World of O
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2019) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Barbora Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Karolína Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2018) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Klára Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2017) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Petra Hančová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Anna Štičková (Loko Liberec) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2016) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) • Michaela Omová (TJ Turnov) • Lenka Poklopová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Markéta Tesařová (Žabovřesky Brno) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2015) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Eva Juřeníková (Halden SK) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Michaela Omová (TJ Turnov) • Lenka Poklopová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Pavla Horová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Markéta Tesařová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2014) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Iveta Duchová (Lokomotiva Pardubice) • Eva Juřeníková (Halden SK) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) • Martina Zvěřinová (Lokomotiva Pardubice) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Univerzita Olomouc) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Tereza Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Michaela Omová (TJ Turnov) |