Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 200 m stylem motylkowym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 25 lipca 2017 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 39 | ||
Liczba sportowców | 44 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Chad le Clos | ||
Srebrny medal | László Cseh | ||
Brązowy medal | Daiya Seto |
200 m stylem motylkowym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i półfinały miały miejsce 25 lipca, a finał 26 lipca.
Po czterech latach tytuł mistrza świata odzyskał reprezentant Południowej Afryki Chad le Clos (1:53,33). Srebrny medal zdobył Węgier László Cseh (1:53,72). Brąz wywalczył Japończyk Daiya Seto, uzyskawszy czas 1:54,21.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Michael Phelps | 1:51,51 | Rzym | 29 lipca 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Michael Phelps | 1:51,51 | Rzym | 29 lipca 2009 | |
Rekord świata juniorów | Nao Horomura | 1:55,37 | Nagoja | 15 kwietnia 2017 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Michael Phelps | 1:52,09 | Melbourne | 28 marca 2007 | [2] |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2017 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[3].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sakai, MasatoMasato Sakai | Japonia | 1:53,71 | Nagoja | 04-15 !15 kwietnia |
2. | Milák, KristófKristóf Milák | Węgry | 1:53,79 | Netanja | 06-30 !30 czerwca |
3. | Seto, DaiyaDaiya Seto | Japonia | 1:54,28 | Nagoja | 04-15 !15 kwietnia |
4. | Kenderesi, TamásTamás Kenderesi | Węgry | 1:54,33 | Rzym | 06-24 !24 czerwca |
5. | Conger, JackJack Conger | Stany Zjednoczone | 1:54,47 | Indianapolis | 06-27 !27 czerwca |
6. | Clark, PacePace Clark | Stany Zjednoczone | 1:54,58 | Indianapolis | 06-27 !27 czerwca |
7. | Kalisz, ChaseChase Kalisz | Stany Zjednoczone | 1:54,79 | Indianapolis | 06-27 !27 czerwca |
8. | le Clos, ChadChad le Clos | Południowa Afryka | 1:54,87 | Rzym | 06-24 !24 czerwca |
9. | de Deus, LeonardoLeonardo de Deus | Brazylia | 1:54,91 | Rio de Janeiro | 05-04 !4 maja |
10. | Li Zhuhao | Chiny | 1:55,09 | Qingdao | 04-13 !13 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 25 lipca o 10:12[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 4 | László Cseh | Węgry | 1:54,08 | Q |
2. | 4 | 5 | Daiya Seto | Japonia | 1:54,89 | Q |
3. | 5 | 6 | Viktor Bromer | Dania | 1:55,13 | Q |
4. | 4 | 8 | Antani Iwanow | Bułgaria | 1:55,55 | Q, |
5. | 5 | 5 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:55,90 | Q |
6. | 4 | 4 | Masato Sakai | Japonia | 1:55,94 | Q |
7. | 3 | 4 | Tamás Kenderesi | Węgry | 1:55,96 | Q |
8. | 3 | 5 | Jack Conger | Stany Zjednoczone | 1:56,00 | Q |
9. | 4 | 7 | Daniił Pachomow | Rosja | 1:56,07 | Q |
10. | 4 | 2 | Jan Świtkowski | Polska | 1:56,20 | Q |
11. | 5 | 3 | Pace Clark | Stany Zjednoczone | 1:56,23 | Q |
12. | 4 | 6 | Giacomo Carini | Włochy | 1:56,52 | Q |
13. | 3 | 6 | David Morgan | Australia | 1:56,57 | Q |
14. | 3 | 7 | Jonathan Gómez | Kolumbia | 1:56,60 | Q |
15. | 5 | 2 | Grant Irvine | Australia | 1:56,61 | Q |
16. | 4 | 3 | Leonardo de Deus | Brazylia | 1:56,71 | Q |
17. | 5 | 7 | Louis Croenen | Belgia | 1:56,75 | |
18. | 3 | 2 | Quah Zheng Wen | Singapur | 1:56,76 | |
19. | 4 | 1 | Marcos Lavado | Wenezuela | 1:57,37 | |
20. | 3 | 8 | Nils Liess | Szwajcaria | 1:57,96 | |
21. | 3 | 3 | Li Zhuhao | Chiny | 1:58,63 | |
22. | 5 | 8 | Wang Zhou | Chiny | 1:58,88 | |
23. | 3 | 1 | Miguel Nascimento | Portugalia | 1:59,02 | |
24. | 5 | 1 | Stefanos Dimitriadis | Grecja | 1:59,07 | |
25. | 5 | 9 | Patrick Stäber | Austria | 1:59,10 | |
26. | 3 | 0 | Joan Lluís Pons | Hiszpania | 1:59,41 | |
27. | 3 | 9 | Etay Gurevich | Izrael | 1:59,87 | |
28. | 5 | 0 | Brendan Hyland | Irlandia | 1:59,91 | |
29. | 2 | 2 | Bradlee Ashby | Nowa Zelandia | 2:00,53 | |
30. | 2 | 4 | Sajan Prakash | Indie | 2:00,57 | |
31. | 2 | 1 | Deividas Margevičius | Litwa | 2:00,63 | |
32. | 4 | 0 | Tomáš Havránek | Czechy | 2:01,50 | |
33. | 4 | 9 | Kim Moon-kee | Korea Południowa | 2:02,31 | |
34. | 2 | 8 | Ayman Kelzi | Syria | 2:01,44 | |
35. | 2 | 7 | Chou Wei-liang | Chińskie Tajpej | 2:01,49 | |
36. | 2 | 5 | Michael Gunning | Jamajka | 2:01,73 | |
37. | 2 | 3 | Luis Martínez | Gwatemala | 2:03,10 | |
38. | 2 | 6 | Lazaro Vergara | Kuba | 2:03,19 | |
39. | 1 | 3 | Nguyễn Ngọc Huỳnh | Wietnam | 2:03,57 | |
40. | 1 | 4 | Rami Anis | FINA Niezależni Sportowcy | 2:06,02 | |
41. | 2 | 9 | Matthew Lowe | Bahamy | 2:06,29 | |
42. | 1 | 6 | Michaił Umnow | Malta | 2:06,45 | |
43. | 2 | 0 | Jeerakit Soammanus | Tajlandia | 2:07,30 | |
44. | 1 | 5 | Duran Alfonso | Honduras | 2:12,21 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 25 lipca o 19:04[4].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:54,03 | Q |
2. | 6 | Jack Conger | Stany Zjednoczone | 1:55,30 | Q |
3. | 3 | Masato Sakai | Japonia | 1:55,57 | Q |
4. | 5 | Antani Iwanow | Bułgaria | 1:55,58 | Q |
5. | 2 | Jan Świtkowski | Polska | 1:55,84 | |
6. | 7 | Giacomo Carini | Włochy | 1:56,59 | |
7. | 8 | Leonardo de Deus | Brazylia | 1:56,85 | |
8. | 1 | Jonathan Gómez | Kolumbia | 1:57,60 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | László Cseh | Węgry | 1:54,22 | Q |
2. | 6 | Tamás Kenderesi | Węgry | 1:54,98 | Q |
3. | 3 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:55,09 | Q |
4. | 5 | Viktor Bromer | Dania | 1:55,39 | Q |
5. | 7 | Pace Clark | Stany Zjednoczone | 1:55,82 | |
6. | 2 | Daniił Pachomow | Rosja | 1:55,84 | |
7. | 8 | Grant Irvine | Australia | 1:56,33 | |
8. | 1 | David Morgan | Australia | 1:57,66 |
Finał
Finał odbył się 26 lipca o 18:01[5].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 6 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:53,33 | |
1. ! | 5 | László Cseh | Węgry | 1:53,72 | |
1. ! | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:54,21 | |
4. | 3 | Tamás Kenderesi | Węgry | 1:54,73 | |
5. | 2 | Jack Conger | Stany Zjednoczone | 1:54,88 | |
6. | 1 | Masato Sakai | Japonia | 1:55,04 | |
7. | 7 | Viktor Bromer | Dania | 1:55,30 | |
8. | 8 | Antani Iwanow | Bułgaria | 1:55,98 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-28)]. (ang.).
- ↑ Textile Best Times. [dostęp 2017-06-05]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. FINA. [dostęp 2017-07-17]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2017-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-31)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).